У Маріуполі моніторів НМП пустили до центру реабілітації лише після виклику поліції

Дата: 04 Жовтня 2018
A+ A- Підписатися

У Маріуполі моніторингову групу Національного превентивного механізму пустили до планового і повторного огляду Центру медико-соціальної реабілітації міської лікарні №10 лише після виклику поліції.

Про це повідомляють у прес-службі Омбудсмана.

Після виклику поліції працівник центру зателефонував керівнику установи, який, у свою чергу, через деякий час приїхав. Затримку з допуском у центрі виправдовували епідемією кору, хоча відповідних документів не надали.

В установі зараз утримується семеро людей похилого віку. Лише один з них пересувається самостійно, інші – лежачі. Моніторингова група виявила низку грубих порушень їх утримання. Так, у закладі не зберігалися всі особові справи, листи призначення не ведуться з липня. Під час моніторингового візиту дві палати центру, у яких перебувало шестеро людей, були зачинені.

“Сьому людину ми взагалі знайшли не одразу. Він лежав у палаті, яка знаходиться в іншому крилі будівлі. У лежачого поруч не було навіть питної води. За потреби, якщо він покличе, його ніхто не зможе почути. Завідуючий центру при цьому постійно казав, що людина не в собі. Однак ми переконалися: він добре все пам’ятає, назвав свої дані, усвідомлює, де він знаходиться”, – зазначила після візиту регіональна координаторка взаємодії з громадськістю в Донецькій області Юлія Башкірова.

В одній із кімнат моніторингова група побачила ампули димедролу, які лежали у вільному доступі. На прохання пояснити, навіщо вони потрібні, персонал припустив, що препарат хтось приніс. Водночас працівники центру зазначили, що ці ліки необхідні, щоб одна з утримуваних краще спала.

Також у центрі не працював вогнегасник, а монітори не знайшли на ньому жодної дати. Завідувач пояснив, що, “коли потрібен вогнегасник, у центрі беруть його у головного лікаря”.

“Адміністрація не була готова до діалогу. При будь-якому нашому бажанні поспілкуватися з утримуваними, завідуючий центру постійно намагався перервати розмову. Окрім цього, усі недоліки, які були виявленні попередньою моніторинговою групою в травні 2016 року, не усунені і підтвердилися знову”, – зауважив громадський монітор Національного превентивного механізму Дмитро Засипко.

Докладний звіт за результатами перевірки та рекомендаціями спрямують до Відділу охорони здоров’я Маріупольської міської ради, до самої міської ради, а також до Міністерства охорони здоров’я.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: