У Львові військову відмовились взяти на офіцерську програму, бо вона жінка

Дата: 08 Серпня 2018
A+ A- Підписатися

Військовослужбовицю Поліну Кравченко не взяли на офіцерську програму до Національної академії сухопутних військ ім. Сагайдачного у Львові, пояснивши що нині немає потреби у призначенні жінок на відповідні посади.

Про відмову у вступі Кравченко повідомила на своїй сторінці у Facebook.

Дівчина намагалася подати документи до академії на програму “Здобути офіцерське звання за один рік”. У день подачі документів їй повідомили, що на обрану програму “дівчат не набирають”. Кравченко збиралася стати командиром взводу артилерійських підрозділів.

Дівчина пояснила, що на сайті вишу серед вимог до конкурсантів був пункт про вік (менше 40 років) та обов’язкову вищу освіту, пише видання “Заборона”.

“Ми намагались апелювати до закону про гендерну рівність, але це не допомогло. Сказали, лише якщо міністр оборони особисто дозволить, тоді нас допустять до конкурсу на цю програму”, — сказала Кравченко.

У Львівській академії сухопутних військ пояснили, що на курс “Здобути офіцерське звання за один рік” дівчат поки що не набирають, бо “немає потреби у призначенні жінок на відповідні посади”, і для жінок відкриють “інші спеціальності”.

“Цей експеримент (курс, на який намагалася вступити дівчина) був запроваджений академією вперше. Наразі він передбачає підготовку командирів для артилеристських та механізованих підрозділів. Якщо він буде вдалим, ми плануємо розширювати спектр спеціальностей, на яких зможуть навчатись жінки. Але зараз, враховуючи специфіку керуванням механізованими бригадами, дівчатам було відмовлено. Справа тут не в гендерній рівності. Зараз потреби у призначенні жінок на ці посади немає, для них будуть інші спеціальності”, – розповів тимчасово в.о. начальника Академії сухопутних військ ім. Сагайдачного з морального та психологічного забезпечення Антон Миронович, передає “Заборона”.

Нині дівчина служить за контрактом в одній із мотопіхотних бригад, яка виконує завдання в зоні військових дій на донецькому напрямку.

3 серпня президент України повідомив, що жінки-військовослужбовці вперше візьмуть участь у параді на День незалежності України 24 серпня. Вони пройдуть окремою колоною.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: