У Львівській тюрмі помер ще один “довічник”, вина якого викликає сумніви у правозахисників

Дата: 10 Січня 2017
A+ A- Підписатися

8 січня у Львівській установі виконання покарань №19 помер Андрій Сорока, засуджений до довічного ув’язнення. Харківська правозахисна група (ХПГ) вважає справу Сороки такою, в якій винуватість особи викликає розумний сумнів.

Про це повідомляють власні джерела Центру інформації про права людини. За інформацією від співкамерників померлого, Андрій Сорока мав нову експертизу, яка заперечувала ту, на підставі якої його засудили.

“Андрій боровся за свої права. Нова експертиза вказувала на його невинуватість”, – інформує джерело.

Смерть Андрія Сороки підтвердив і правозахисник Харківської правозахисної групи Андрій Діденко.

Андрій Сорока був засуджений до довічного позбавлення волі. Він був визнаний винуватим у здійсненні злочину, передбаченого п.п. 2, 13 ч. 2 ст. 115 Кримінального кодексу України.

За визначенням колегії суддів Цивільної судової палати у кримінальних справах Верховного Суду України від 18 грудня 2008 року касаційна скарга захисника і засудженого Андрія Сороки залишена без задоволення, а вирок Апеляційного суду від 4 вересня 2008 року – без змін.

Так, суд визнав встановленою і доведеною ту обставину, що Андрій Сорока 12 вересня 2007 року приблизно о 12 ночі, перебуваючи в місті Сімферополі у своїй квартирі, розташованій на 5 поверсі, задушив вагітну жінку, а потім викинув її зі свого балкону. Трагедія сталася під час сварки, коли з’ясувалося, що жінка викрала в Андрія Сороки гроші.

Утім, під час досудового, так і судового слідства Андрій Сорока свою провину не визнав і стверджував, що він не вбивав жінку. Жінка, викравши гроші і намагаючись сховатися від Сороки, який її затримав і викликав міліцію, самостійно вилізла через балкон і при спробі перелізти на сусідній балкон, зірвалася вниз, практично з балкона сусідньої квартири, під яким вона і була знайдена працівниками міліції. Показання Сороки підтверджувалися показаннями свідків.

Утім, докази, які суд визнав допустимими і обґрунтував ними свій вирок, це був висновок судово-медичного дослідження трупа жінки, а також висновки повторної експертизи. Адвокат Сороки стверджував ще під час судового слідства, що експертиза була підготовлена з грубими порушеннями, а тому містила в собі помилкові і необґрунтовані висновки про причини загибелі жінки.

Правозахисник Андрій Діденко також розповідає, що незалежна державна експертиза, яку провів адвокат засудженого, доводила, що в загиблої немає ознак удушення, і той периметр, де вона впала, не охоплював місце, звідки Андрій Сорока міг викинути жінку зі свого балкону.

“У нього сумнівна справа. Він обвинувачувався у вбивстві. Але в його справі, як і в справі Вовкодава, справі Рафальського, адвокати зробили незалежну державну експертизу, яка суперечила попередній експертизі. Андрій Сорока помер через те, що мав тяжку хворобу. Якщо не помиляюся, це був рак 4 стадії”, – коментує Андрій Діденко і додає, що в Україні немає практики надання медичної допомоги в лікарні для засуджених до довічного позбавлення волі.

“Я не знаю жодного прикладу, що через 39 правило регламенту Європейського суду, людина, засуджена до довічного позбавлення волі, була виведена в разі потреби у лікарню”, – додає Діденко.

Андрій Сорока очікував на законопроект 2033а про перегляд справ і виправлення судових помилок.

Нагадаємо, 20 жовтня 2016 року у Лук’янівському СІЗО помер засуджений до довічного ув’язнення Олександр Рафальський, який також, за твердженнями низки українських та міжнародних правозахисників, був засуджений незаконно.

Рафальський раптово помер від серцевого нападу 20 жовтня на 46 році життя у київському СІЗО №13. Олександр Рафальський, звинувачений у вбивстві п’ятьох людей, отримав довічне ув’язнення. Рафальського били гумовими кийками, катували електричним струмом, стріляли над головою холостими патронами, вивозили до лісу копати собі могилу. Олександр так і не зізнався у вбивстві та не підписав явку. Попри це, був засуджений: проти нього свідчили інші затримані — також, за словами його матері Тамари Рафальської, під тиском міліції.

Смерть Андрія Сороки – вже четвертий випадок. Окрім Рафальського, за ґратами померли “довічники” із сумнівними вироками Віктор Харченко та Степан Чернак.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: