У Кропивницькому психоневрологічному інтернаті замість сидіння на унітази підопічні стелять рушники

Дата: 27 Жовтня 2016
A+ A- Підписатися

У підопічних Кропивницького психоневрологічного інтернату (ПНІ), яким інвалідність встановлено до 2007 року, відсутні індивідуальні програми реабілітації.  

Про це повідомляє кореспондент Центру інформації про права людини, який був у складі моніторингового візиту Національного превентивного механізму 25 жовтня. 

Монітори також засвідчили, що люди з інвалідністю не забезпечені необхідними технічними та іншими засобами реабілітації (ТЗР). У закладі не створена доступність в санітарних та душових кімнатах, де відсутні поручні, підставки та сидіння для унітазів. Замість сидіння для унітазів підопічні стелять рушники. 

“ТЗР значно спростили б життя як для підопічних, так і самому персоналу закладу. Тому що люди з інвалідністю за допомогою ТЗР могли б самостійно себе обслуговувати без сторонньої допомоги”, – пояснює Лариса Боюк, представниця Департаменту НПМ Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Монітори зауважують, що мешканці закладу позитивно відгукуються про заклад та його співробітників. 

Адміністрації Кропивницького ПНІ завдяки власному підсобному господарству вдалось знизити витрати на продукти харчування. У цьому році зібрали гарний врожай городини не лише для закладу, а й для інших інтернатів в регіоні. Та адміністрація нарікає, що протягом 50 років техніка господарства не оновлювалась. Їм потрібний новий трактор, плуги та сівалки.  

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter