У Криму залишилося сім шкіл з кримськотатарською мовою навчання

Дата: 28 Серпня 2018
A+ A- Підписатися

В окупованому Криму із 16 шкіл з кримськотатарською мовою навчання залишилося сім.

Про це 27 серпня в ефірі Радіо Крим.Реалії розповів член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв.

“За офіційними даними так званого Міністерства освіти, науки і молоді Криму, у 2017–2018 роках функціонує сім муніципальних освітніх установ з кримськотатарською мовою навчання, чотири – з російською та кримськотатарською мовами навчання і п’ять освітніх установ, що змінили статус школи кримськотатарської мови навчання на загальноосвітні заклади. Тобто без визначення мови навчання”, – сказав Барієв.

За словами активіста Українського культурного центру в Криму Леоніда Кузьміна, ще гірше йдуть справи з вивченням української мови.

“Із семи українських шкіл, які були до моменту окупації Криму, не залишилося жодної. Всі школи переведені на російську або на змішану мову навчання, де є класи з українською мовою навчання. Але більшість класів з російською мовою навчання. Яскравий приклад – це українська гімназія в Сімферополі”, – говорить Кузьмін.

Російська влада окупованого Криму звела до мінімуму кількість годин кримськотатарської та української мов у загальноосвітніх школах. Про те, що влада позбавляє кримських татар можливості вивчати рідну мову в школах, заявляли представники Меджлісу кримськотатарського народу.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: