У Криму закрили справу обвинуваченого в екстремізмі активіста Рамазанова

Дата: 16 Січня 2019
A+ A- Підписатися

Слідчий кримського Слідкому Тимофій Півень припинив провадження в кримінальній справі стосовно Ісмаїла Рамазанова, обвинуваченого в пропаганді екстремізму за допомогою інтернет-рації Zello, у зв’язку з відсутністю в його діянні складу злочину.

Копію відповідної постанови він продемонстрував під час засідання підконтрольного Росії Сімферопольського райсуду Криму, повідомляє “Крим.Реалії”.

“Слідчий Півень подав у суді копію постанови про задоволення нашого клопотання 9 січня – в день реєстрації цього ж клопотання. Однак Ісмаїл щодня телефонував слідчому дізнатися про рішення, і той повідомляв, що постанови ще немає. У нас є підстави вважати, що постанова винесена заднім числом”, – розповів адвокат міжнародної правозахисної групи “Агора” Олексій Ладін.

У зв’язку з цим суд відклав до 18 січня розгляд скарги про визнання незаконною бездіяльності слідчих Тимофія Півня і Дмитра Косякіна, які не ухвалили рішення за клопотанням захисту про закриття кримінальної справи проти Рамазанова за ч. 1 ст. 282 КК Росії і вилучення його з “Переліку терористів і екстремістів” Росфінмоніторингу. На наступне засідання слідчий зобов’язаний надати суду докази того, що саме 9 січня він виніс постанову і скерував її Рамазанову і захиснику.

“Також слідчий підтвердив той факт, що погоджує наразі з прокуратурою постанову про припинення кримінальної справи. Думаю, 18-го числа ми нарешті побачимо цю постанову”, – прогнозує Ладін.

Ісмаїла Рамазанова затримали 23 січня 2018 року, цього дня у нього вдома в селі Новий світ пройшов обшук. Слідком Росії висунув йому звинувачення в пропаганді екстремізму за допомогою інтернет-радіо Zello. 14 липня Ісмаїл Рамазанов вийшов із СІЗО, оскільки в цій кримінальній справі підозрюваного не можна тримати під арештом більше ніж півроку. 2 серпня стало відомо, що кримінальну справу стосовно Рамазанова повернули на додаткове розслідування.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter