У Криму повністю заблоковано 12 українських сайтів – правозахисники

Дата: 08 Квітня 2019
A+ A- Підписатися

Десять провайдерів в окупованому Криму повністю блокують 12 українських інформаційних сайтів і дві соціальні мережі. 

Про це йдеться в останньому моніторингу Кримської правозахисної групи. 

Експерти перевіряли в лютому-березні 2019 року доступність 34 українських сайтів у Білогірську, Севастополі, Сімферополі, Керчі, Ялті, Красноперекопську, Джанкої та Бахчисараї. Дослідження показало, що 10 провайдерів на півострові блокували доступ до сайтів “Чорноморська телерадіокомпанія”, “Цензор.нет”, “След.нет”, “5-й канал”, “15 минут”, “Фокус”, “Депо”, “Українська правда”, “РБК-Україна”, “Укрінформ”, “Главком”, Uainfo. Заблокованими були й соціальні мережі LinkedIn та Telegram. Також виявилось, що дев’ять з 10 провайдерів блокують сайти “Главное” та “Громадське радіо”.

“Порівнюючи з попереднім моніторингом КПГ, ситуація погіршилася для сайту Uainfo. У грудні 2018 року цей сайт блокували п’ять провайдерів з восьми. У березні 2019 року його блокують усі 10 досліджених провайдерів. До списку частково заблокованих сайтів додався також сайт 112-го каналу, його блокує один з 10 досліджених провайдерів. Три провайдери стали блокувати більше сайтів, ніж у листопаді минулого року. Водночас у трьох інших провайдерів кількість заблокованих сайтів знизилася”, – зазначають правозахисники.

Водночас експерти наголошують, що всього кілька сайтів заблоковано з посиланням на вимоги Роскомнагляду.

Так виглядають заблоковані окупаційною владою українські сторінки 

“Переважно із сайтами не встановлюється з’єднання або на екрані з’являється напис “Помилка 403″. Провайдери блокують навіть ті сайти, які не занесені до реєстру заборонених у Росії. Підстав для обмеження доступу до таких ресурсів немає навіть у законодавстві РФ”, – розповідають вони.

Нагадали експерти й про те, що досі в підконтрольних Кремлю кримських медіа продовжують розпалювати ворожнечу щодо українців, кримських татар, мусульман та інших груп.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: