У Криму повністю заблоковано 12 українських сайтів – правозахисники
Десять провайдерів в окупованому Криму повністю блокують 12 українських інформаційних сайтів і дві соціальні мережі.
Про це йдеться в останньому моніторингу Кримської правозахисної групи.
Експерти перевіряли в лютому-березні 2019 року доступність 34 українських сайтів у Білогірську, Севастополі, Сімферополі, Керчі, Ялті, Красноперекопську, Джанкої та Бахчисараї. Дослідження показало, що 10 провайдерів на півострові блокували доступ до сайтів “Чорноморська телерадіокомпанія”, “Цензор.нет”, “След.нет”, “5-й канал”, “15 минут”, “Фокус”, “Депо”, “Українська правда”, “РБК-Україна”, “Укрінформ”, “Главком”, Uainfo. Заблокованими були й соціальні мережі LinkedIn та Telegram. Також виявилось, що дев’ять з 10 провайдерів блокують сайти “Главное” та “Громадське радіо”.
“Порівнюючи з попереднім моніторингом КПГ, ситуація погіршилася для сайту Uainfo. У грудні 2018 року цей сайт блокували п’ять провайдерів з восьми. У березні 2019 року його блокують усі 10 досліджених провайдерів. До списку частково заблокованих сайтів додався також сайт 112-го каналу, його блокує один з 10 досліджених провайдерів. Три провайдери стали блокувати більше сайтів, ніж у листопаді минулого року. Водночас у трьох інших провайдерів кількість заблокованих сайтів знизилася”, – зазначають правозахисники.
Водночас експерти наголошують, що всього кілька сайтів заблоковано з посиланням на вимоги Роскомнагляду.
“Переважно із сайтами не встановлюється з’єднання або на екрані з’являється напис “Помилка 403″. Провайдери блокують навіть ті сайти, які не занесені до реєстру заборонених у Росії. Підстав для обмеження доступу до таких ресурсів немає навіть у законодавстві РФ”, – розповідають вони.
Нагадали експерти й про те, що досі в підконтрольних Кремлю кримських медіа продовжують розпалювати ворожнечу щодо українців, кримських татар, мусульман та інших груп.