У Криму почали блокувати доступ до інтернет-видань

Дата: 03 Жовтня 2015
A+ A- Підписатися

Російська Федеральна служба з нагляду у сфері зв’язку, інформаційних технологій і масових комунікацій (Роскомнадзор) обмежила доступ до сайту ІА “Центр журналістських розслідувань” і до сайту “Події Криму” на території Криму і Російської Федерації на підставі вимоги Генеральної прокуратури Росії.

У листах, направлених на адресу редакцій цих видань, відомство повідомляє, що інформація, розміщена на сайтах, нібито “містить заклики до масових безладів, здійснення екстремістської діяльності або участі в масових (публічних) заходах, що проводяться з порушенням встановленого порядку”.

У випадку з Центром журналістських розслідувань в якості матеріалу, який містить такі заклики, наводиться посилання на матеріал “Волонтери батальйону “Крим“.

“Автори тексту агітують жителів Республіки Крим підтримувати бійців збройного формування “Батальйон “Крим”, мета діяльності якого – насильницьке повернення території Республіки Крим Україні”, – йдеться в додатку до повідомлення Роскомнагляду.

Таке рішення стало прецедентом у застосуванні санкцій до кримських електронних медіа.

Нагадаємо, ФСБ Росії порушила кримінальну справу за статтею 280.1 КК РФ за фактом публікації Центром журналістських розслідувань матеріалу про волонтерів батальйону “Крим”, а його автор Анна Андрієвська проходить у справі як підозрювана.

 13 березня 2015 року в рамках цієї справи в квартирах батьків журналісток Анни Андрієвської та Наталії Кокоріної співробітники ФСБ провели обшуки. Після обшуку Наталія Кокоріна була доставлена ​​в управління ФСБ, де її допитували як свідка у справі протягом шести годин. У ході обшуків були вилучені комп’ютери і ноутбуки, що належать членам родини журналісток. Через місяць в ФСБ на допити викликали журналістку Анну Шайдурову.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter