У Криму над фігурантами “справи Хізб ут-Тахрір” знущаються під час перевезення до суду

Дата: 21 Грудня 2016
A+ A- Підписатися

В тимчасово окупованому Криму незаконний “Верховний суд Криму” відхилив апеляції  на продовження арешту 4 фігурантів “справи Хізб ут-Тахрір” –  Узаїра і Теймура Абдуллаєвих, Еміля Джемаденова, і Вадима Сірука – і залишив рішення суду першої інстанції без змін.

Про це повідомляє видання Крим.Реалії.

Таким чином, Джемаденов та Абдуллаєви залишилися під арештом до 11 березня, а Сірук – до 8 лютого 2017 року.

Також адвокат Теймура Абдуллаєва Еміль Курбедінов розповів про погрози з боку “спецназу ФСБ” в бік свого підзахисного й інших фігурантів справи.

“Теймур встигнув передати, що спецназ ФСБ возить їх як колоди, лежачи на підлозі в автобусі. Найчастіше погрожують застосуванням фізичної сили, якщо поворухнешся. Слідчий при мені сказав Теймуру, щоб він швидко зі стільця не вставав, а то з хлопцями краще не жартувати”, – написав Курбедінов на своїй сторінці у Фейсбук.

Також на сторінці іншого фігуранта Узаїра Абдуллаєва є запис про знущання над ним.

“Абдуллаєва Узаїра б’ють і принижують в СІЗО… … Узеїр заявив про те, що на допит до слідчого його везли, закувавши руки в наручниках за спиною. Вдарили його в живіт і по нозі, поклали на підлогу в машину обличчям вниз …Як правило, такі “профзаходи” проходять за наказом слідчого (Горбачов Р.С.), а працівники СІЗО – виконавці”, – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 12 жовтня в Криму були проведені обшуки в п’яти мусульманських сім’ях. У результаті обшуків затримано п’ятьох кримських татар, яких звинувачують в участі забороненої в Росії організації “Хізб ут-Тахрір”: Рустема Ісмаїлова, Узаїра Абдуллаєва, Теймура Абдуллаєва, Еміля Джемаденова, Айдера Саледінова.

Вадим Сірук, торговець квітами з Ялти, фігурант ялтинської справи “Хізб ут-Тахрір” перебуває у в’язниці більше ніж півроку, його заарештували 11 лютого 2016 року.

Представники міжнародної ісламської політичної організації “Хізб ут-Тахрір” називають своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії. Верховний суд Росії заборонив “Хізб ут-Тахрір” 2003 року, включивши до списку об’єднань, названих “терористичними”. Крім Росії, ця організація як терористична заборонена в Узбекистані, Казахстані, Китаї та деяких інших азіатських і африканських країнах. У Німеччині діяльність “Хізб ут-Тахрір” обмежена через звинувачення в антисемітизмі. В Україні та в більшості країн Заходу вона може діяти легально.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter