У Криму ліки від ВІЛ виключили з переліку життєво необхідних

Дата: 13 Лютого 2018
A+ A- Підписатися

В окупованому Криму затвердили новий перелік життєво необхідних і найважливіших лікарських препаратів для медичного застосування на 2018 рік, до якого не увійшли ліки від вірусу імунодефіциту людини.

Про це повідомляє Держкомітет з цін і тарифів Криму.

“Перелік ліків доповнений 60 препаратами і 8 новими лікарськими формами для вже включених до цього переліку препаратів. Серед новинок більшу частину складають протипухлинні препарати, також противірусні, антибактеріальні, гіполіпедимічні лікарські препарати, препарати для лікування цукрового діабету, захворювань шлунково-кишкового тракту й обмінних порушень… Серед виключених з переліку – системні противірусні препарати для терапії ВІЛ, гіпоглікемічний і антиастматичний препарат. До цього списку також увійшов протипухлинний препарат моноклональних антитіл у комбінаціях і естрадіол”, – йдеться в повідомленні.

У Держкомітеті уточнили, що максимальні розміри роздрібних надбавок до фактичних відпускних цін на препарати переліку за ціновими групами складають: до 50 рублів (приблизно 21 грн) – 25 відсотків, понад 50 рублів до 500 рублів (217 грн) – 22 відсотки, понад 500 рублів – 16 відсотків.

В анексованому Криму останнім часом різко зросла кількість ВІЛ-позитивних людей, повідомив російський Центр профілактики та боротьби зі СНІДом. За даними організації, в серпні 2017 року зафіксовано 22 тисячі нових випадків зараження, тоді як в січні їх було лише 16 тисяч. За статистикою 2013 року, в Криму було 28 ВІЛ-позитивних на 100 тисяч населення, а в 2016-му – вже 40 випадків на ті ж 100 тисяч.

Станом на жовтень 2017 року в Криму на диспансерному обліку з ВІЛ перебувало понад 10 тисяч осіб, але з них тільки половина отримувала антиретровірусну терапію.

За останні 30 років в Криму від СНІДу (остання стадія ВІЛ-інфекції) померли понад дві з половиною тисячі осіб.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: