У Криму ФСБ обшукала будинки трьох активістів

Дата: 14 Лютого 2019
A+ A- Підписатися

В окупованому Криму російські силовики прийшли з обшуками до будинків трьох кримських татар у селі Октябрське.

Про це повідомили активісти “Кримської солідарності” у Facebook.

Обшуки пройшли в четвер, 14 лютого, вранці. Проти Арсена Абхаірова, Ескендера Абдулганієва і Решата Емірусеінова порушили кримінальні справи за підозрою в організації та участі в діяльності забороненої в Росії організації “Хізб ут-Тахрір”. Усіх трьох забрали до так званого управління ФСБ в Сімферополі.

Під час обшуку матері одного із затриманих викликали швидку, проте лікарів силовики до неї не пустили. Свідки розповідають, що швидку викликали й до будинку затриманого 69-річного активіста Емірусеінова.

За інформацією “Кримської солідарності”, він є активним учасником кримськотатарського руху, а в серпні 2017 року Емірусеінов вийшов з одиночним пікетом: на плакаті чоловіка було написано “Путін, наші діти – не терористи і не екстремісти”.

Нагадаємо, що на початку 2016 року в Ялті силовики за звинуваченням в участі в Хізб ут-Тахрір затримали Арсена Джеппарова, Рефата Алімова, Еміра-Усейна Куку, Мусліма Алієва, Інвера Бекірова і Вадима Сірука. Захисники заарештованих і засуджених у “справі Хізб ут-Тахрір” кримчан вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою. Адвокат Еміль Курбедінов зазначає, що переслідувані в цій справі російськими правоохоронними органами – переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці та кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter