У Криму фігуранта справи “Хізб ут-Тахрір” примусово відправили до психіатричної лікарні

Дата: 17 Листопада 2016
A+ A- Підписатися

Одного з шістьох заарештованих в Ялті у справі “Хізб ут-Тахрір” відправили в психіатричну лікарню для проходження примусової експертизи.

Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив кримський адвокат Еміль Курбедінов.

“Наразі чекаємо підтвердження або спростування інформації. Мусліма Алієва, обвинуваченого за ч. 1, ст. 205.5 КК у так званій “справі Хізб ут-Тахрір”, з шістьох заарештованих по Ялтинському регіону і Алушті, вивезли в психіатричну лікарню, скоріш за все, для примусової психіатрії”, – написав адвокат.

За інформацією Курбедінова, Муслім, як і інші заарештовані, в підтримку Ільмі Умерова, відмовився від проходження “добровільної” психіатричної експертизи.

“Ми припускаємо, що ФСБ розпочало реалізацію масової каральної психіатрії щодо шістьох кримських татар-мусульман. Неприпустимо в 21 столітті саджати людей у психушки за їхні погляди та політичну позицію. Це вже переходить усі можливі рамки російської боротьби з інакодумцями кримськими татарами-мусульманами”, – сказав Курбедінов.

Адвокат вважає, що за фактом Ільмі Умерова необхідно світовій спільноті “поставити крапку у відродженні такої практики НКВД і КГБ і не допустити масових психіатричних процедур і переслідувань”.

На початку листопада кримський адвокат Едем Семедляєв повідомляв, що обвинуваченим у справі “Хізб ут-Тахрір” призначили примусову психіатричну експертизу.

Нагадаємо, 11 і 12 лютого цього року російські силовики провели серію обшуків і затримань у будинках прихильників ісламу в Криму. Всього було затримано 14 осіб, із них заарештовані четверо: член Контактної групи з прав людини з Ялти Емір-Усеїн Куку, житель Ялтинського району Енвер Бекіров, житель Алуштинського району Муслім Алієв і ялтинець Вадим Сірук. Слідчі ФСБ звинуватили їх в участі в діяльності забороненої в Росії організації “Хізб ут-Тахрір”. У квітні 2016 року був затриманий Рефат Алімов також за підозрою у зв’язках із “Хізб ут-Тахрір”.

Представники міжнародної ісламської політичної організації “Хізб ут-Тахрір” називають своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії. Верховний суд Росії заборонив “Хізб ут-Тахрір” 2003 року, включивши до списку об’єднань, названих “терористичними”. Крім Росії, ця організація як терористична заборонена в Узбекистані, Казахстані, Китаї та деяких інших азіатських і африканських країнах. У Німеччині діяльність “Хізб ут-Тахрір” обмежена через звинувачення в антисемітизмі. В Україні та в більшості країн Заходу вона може діяти легально. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter