У КМДА закликали киян та гостей столиці підтримати Марш рівності

Дата: 21 Червня 2019
A+ A- Підписатися

КМДА закликала киян та гостей столиці підтримати пріоритети європейського розвитку на Марші рівності, що відбудеться 23 червня, і показати, що в Києві немає місця для дискримінації.

Про це повідомляє пресслужба міської державної адміністрації столиці. 

Перший заступник голови КМДА Микола Поворозник

Перший заступник голови КМДА Микола Поворозник нагадав, що, взявши впевнений курс на інтеграцію до європейської спільноти, українці прийняли за основоположні європейські цінності, основою яких є ліберальні фундаментальні права та свободи громадян, демократичні принципи державного устрою, верховенство права, соціальність держави.

“Я закликаю всіх мешканців і гостей міста продемонструвати свою толерантність до всіх людей, незалежно від ґендера, сексуальної орієнтації, національності, віросповідання, кольору шкіри, фізичного стану, поглядів тощо. Адже мова йде насамперед про права людини, про право кожного з нас залишатися собою. Відкинувши особисті політичні, релігійні, суспільні чи інші переконання, ми повинні дбати про безпеку кожного. Разом з поліцією та організаторами працюємо над тим, аби Марш рівності пройшов безпечно, адже безпечний Марш рівності – можливість показати, що Київ – справді європейська столиця”, – зазначив він.

Як відомо, основною темою “КиївПрайду” цього року стала “Свобода. Єдність. Боротьба”, а головним гаслом – “Наша традиція – це свобода!”. Організатори Маршу рівності, який стане завершенням цьогорічного прайд-тижня, очікують 23 червня в столиці України до 10 тисяч учасників.

Незважаючи на посилені заходи безпеки 19 червні після кінопоказу, який відбувся в межах “КиївПрайду”, невідомі особи вчинили декілька нападів на гостей заходу. Схема нападу була, як зазначили потерпілі, однакова: група молодиків слідкувала за людьми, підбігала ззаду, била та тікала з місця. Згодом стало відомо, що медики, яких викликали постраждалі, відмовилися везти їх до лікарні. 

Центр прав людини ZMINA також святкує прайд-тиждень та запрошує долучитись і вас. Відомо, що досі у своїй країні ЛГБТ-українці стикаються з виявами дискримінації в навчанні, роботі та звичайному житті. Хоча більшість українців доброзичливо ставиться до представників, наприклад, інших національностей, але у більш ніж половини громадян ЛГБТ-люди викликають настороженість. 30% опитаних не готові приймати у своєму житті гомосексуалів, але готові бути толерантними, якщо представник ЛГБТ-спільноти є туристом (37%), колегою по роботі (14,8%) та сусідом (13,8%). Водночас, за словами експертів, негативне сприйняття українцями ЛГБТ-співгромадян спричинене тим, що лише 4,9% опитаних мають серед своїх знайомих геїв, лесбійок, бісексуалів або трансґендерів.

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter