Медики відмовилися везти до лікарні відвідувачів “КиївПрайду”, яких залили газом гомофоби – потерпіла

Дата: 20 Червня 2019
A+ A- Підписатися

Медики швидкої допомоги відмовилися везти до лікарні постраждалих напередодні внаслідок гомофобного нападу відвідувачів “КиївПрайду”. 

Про це громадській організації “Ґендер Зед” розповіла одна з жертв нападу. 

Дівчина на ім’я Аліна зазначила, що нападники стежили за групою осіб, де була вона, підбігали та розпиляли газ. 

Я встигла лише затримати дихання і відбігти. Але рідина потрапила мені в око. На щастя, поблизу була кав’ярня. Ми дісталися туди і промили очі молоком. Весь цей час я просто нічого не бачила. Але біль повертався всю ніч після цього. Була сильна алергічна реакція та опіки. Набрякли вухо і рука“, – ділиться деталями нападу потерпіла. 

Проте лікарі швидкої, яку викликали люди, відмовилися везти дівчину до лікарні. 

Лікарі сказали, що не повезуть мене і я повинна сама дістатися до медичного закладу. Зважаючи на те, що я ледь бачила, це дивно було почути. А мій знайомий Олег, який також постраждав, не тримався на ногах. І вони відмовилися витягти ноші і транспортувати його. В результаті його ніс патрульний“, – додала вона. 

Як відомо, 19 червня після кінопоказу, який відбувся в межах “КиївПрайду”, невідомі особи вчинили декілька нападів на гостей заходу. Схема нападу була, як зазначили потерпілі, однакова: група молодиків слідкувала за людьми, підбігала ззаду, била та тікала з місця. 

Організатори “КиївПрайду” вже офіційно засудили напади та закликали мера Києва Віталія Кличка і президента України Володимира Зеленського дати рішучу відповідь насильству і висловити свою позицію щодо забезпечення проведення Маршу рівності 23 червня в центрі столиці. 

Також вони опублікували інструкцію з безпеки для відвідувачів та відвідувачок заходів ПрайдТижня:

  • Після заходів прямуйте до найближчого громадського транспорту або, за можливості, викликайте таксі.
  • У метро за потреби змініть декілька ліній, напрямків і потягів.Об’єднуйтесь в групи і разом викликайте таксі.
  • Якщо ви помітили стеження – не біжіть. Зайдіть в публічне місце – кафе, банк, або магазин і попросіть викликати поліцію, або викличте її самі (102).
  • За будь-яких сумнівів або підозр – поверніться у безпечний простір IZONE. Зверніть увагу, чи не йдуть за вами.
  • У разі нестандартної ситуації, зверніться до Українська фундація правової допомоги за телефоном 050 937 69 79 або 044 280 67 40
 

Як відомо, основною темою “КиївПрайду” цього року стала “Свобода. Єдність. Боротьба”, а головним гаслом – “Наша традиція – це свобода!”. Організатори Маршу рівності, який стане завершенням цьогорічного прайд-тижня, очікують 23 червня в столиці України до 10 тисяч учасників.

Центр прав людини ZMINA також святкує прайд-тиждень та запрошує долучитись і вас. Відомо, що досі у своїй країні ЛГБТ-українці стикаються з виявами дискримінації в навчанні, роботі та звичайному житті. Хоча більшість українців доброзичливо ставиться до представників, наприклад, інших національностей, але у більш ніж половини громадян ЛГБТ-люди викликають настороженість. 30% опитаних не готові приймати у своєму житті гомосексуалів, але готові бути толерантними, якщо представник ЛГБТ-спільноти є туристом (37%), колегою по роботі (14,8%) та сусідом (13,8%). Водночас, за словами експертів, негативне сприйняття українцями ЛГБТ-співгромадян спричинене тим, що лише 4,9% опитаних мають серед своїх знайомих геїв, лесбійок, бісексуалів або трансґендерів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter