У КМДА пояснили, чому батьки дітей без київської реєстрації мають платити за садок

Дата: 29 Січня 2019
A+ A- Підписатися

У КМДА підтвердили, що державні садки Києва найперше мають брати дітей, зареєстрованих у столиці.

Про це йдеться у відповіді на запит “Української правди”.

Відповідно до рішення №1369/5433 від 13 вересня 2018 року, з 10 січня 2019 року в системі електронного запису дітей до комунальних закладів дошкільної освіти “СЕЗ ЗДО” в особистому кабінеті батьків перевіряють реєстрацію дітей. Це здійснюється автоматично через інтеграцію з Реєстром територіальної громади міста Києва.

Батькам зареєстрованих дітей не потрібно приносити документи в садочки. Якщо дитина не зареєстрована, батьки можуть терміново провести її реєстрацію з підтвердженням статусу “киянин” або отримати запрошення до дитячого садка на вільне місце.

В іншому разі батькам доведеться сплатити “вартість базового фінансового нормативу (за рішенням КМДА №416/6467 від 13 грудня 2018 року за одну дитину це 2490 гривень) та 100% вартості харчування за фактичні дні перебування дитини в дошкільному закладі освіти за квитанціями”.

Це рішення стосується лише дітей, які мають отримати запрошення в дитячий садок з 2019 року. Діти, яких зарахували до садка до 1 січня 2019 року, відвідуватимуть заклад на звичних умовах, тобто їхні батьки сплачуватимуть 70% вартості харчування дитини.

Водночас цю суму може виплачувати територіальна громада міста, де дитина зареєстрована. Тож батьки можуть терміново зареєструвати дитину в Києві.

Столична влада наголошує, що батьки, які працюють і сплачують податки в місті Києві, є потенційними отримувачами “картки киянина”, а отже, можуть розраховувати на місце в дитячому садочку нарівні з киянами.

Водночас, як зазначає “Українська правда”, зареєструвати дитину в орендованій квартирі погодяться далеко не всі, адже виписати дитину з квартири до досягнення нею 18 років і без наявності альтернативного житла, куди вона може переїхати, не можна.

Нагадаємо, схожа на столичну ініціатива була в Тернополі: з батьків дітей, які не були прописані в місті, намагалися стягувати плату за садочок. Це рішення (судова справа №1940/1387/18) оскаржили в адміністративному суді та визнали незаконним. Мешканці столиці також можуть оскаржити в суді рішення КМДА, однак наразі воно лишається чинним.

Раніше у МОН заявили, що рішення Київради про те, що батьки незареєстрованих у столиці дітей повинні оплачувати їхнє навчання в комунальних дитсадках Києва, обмежує конституційне право на доступну і безоплатну дошкільну освіту.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: