У київському метро не вистачає ліфтів та пандусів

Дата: 23 Червня 2015
A+ A- Підписатися

Моніторинг доступності київського метрополітену показав, що на станціях недостатньо умов для комфортного пересування людей з інвалідністю, літніх людей, батьків з дітьми. Додаткові незручності створює торгівля у підземних переходах.

Активісти за підтримки Київського інвестиційного агентства, Київського метрополітену та ГПО “Права людини” у квітні зібрали та обробили дані щодо доступності 52 станцій київського метрополітену та виклали результати у вигляді веб- та мобільного додатку.

Це дозволило започаткувати проект навігації в метрополітені “Метро для всіх”. У проекті особлива увага приділяється потребам маломобільних групп населення – людей з інвалідністю, батьків з дитячими колясками, літніх людей, пасажирів, які подорожують з габаритною валізою тощо. Метою проекту є більш зручне користування київським метрополітеном.

Під час дослідження, проведеного громадськими активістами, виявилося, що з 52 станцій ліфтами або підйомними платформами обладнано 12 станцій, ескалатори є на 27 станціях. При цьому доступ до одного з ліфтів на станції “Червоний хутір” ускладнюють вузькі двері та крутий (19 градусів) пандус на виході. А на станції “Майдан Незалежності” є підйомні платформи на 4 виходах з підземного переходу, але кнопки виклику на них не працюють.

Лише на 6 станціях маршрути доступні для людей, що пересуваються на візку (з мінімальною шириною проходу – 68 см). Це станції Бориспільська”,Голосіївська”,Васильківська”,Виставковий центр”, “Іподром”, “Теремки”. На жодній станції немає маршрутів без сходів з шириною проходу 75 см або більше.

Для літніх людей доступні 16 станцій, для батьків з дитячими візочками – 44. Середня довжина сходів, які потрібно подолати при вході або виході зі станції – 44 сходинки. Сходи переважно обладнані рельсами не дуже зручної конструкції, а у підземних переходах торгівельні ятки створюють зайві перешкоди для пасажирів.

Нагадаємо, згідно з результатами моніторингу 72 українських судів у 16 областях України, які оприлюднили координатори Всеукраїнської кампанії “Правосуддя без бар’єрів”, українські суди практично недоступні для маломобільних груп населення.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter