У Києві встановили зупинки громадського транспорту, не пристосовані для маломобільних людей

Дата: 25 Липня 2019
A+ A- Підписатися

Влада Києва реконструювала низку зупинок громадського транспорту в такий спосіб, що вони стали непристосовані для людей з інвалідністю та інших маломобільних громадян. 

Про це повідомляють активісти ініціативи “Доступно.UA”.

Неінклюзивні зупинки активісти знайшли поряд зі станціями метро “Палац спорту”, “Лівобережна” та на вулицях Лятошинського, Іллєнка та Мілютенка. 

“До початку робіт вони знаходилися на одному рівні з рештою тротуару. А тепер, після закінчення робіт, до кожної із зупинок ведуть сходи чи неінклюзивні бордюри. Сходи дублюють пандусами, чий кут нахилу в чотири рази порушує державні будівельні норми – 4’ проти 16’. Зупинки громадського транспорту перетворилися на трони, на яких коронують міську недоступність!” – розповіли на сторінці проєкту. 

Активісти просять людей надати історії з реконструкцією зупинок максимального розголосу:

“Нагадуємо, що доступно – не там, де роблять пандуси. Доступно – там, де не створюють додаткових бар’єрів і небезпеки для людей. Ми разом маємо зупинити просування цього хаосу недоступності та необдуманого будування”.

Як відомо, з квітня поточного року в Україні запрацювали оновлені державні будівельні норми, які мають у собі чітко прописані правила щодо доступності міст. Норми стосуються насамперед установлення пандусів, спеціальних підйомників та інших засобів доступності для людей з порушеннями опорно-рухового апарату, а також тактильних і візуальних елементів доступності: тактильної підлогової плитки, інформаційних таблиць і позначень шрифтом Брайля, аудіопокажчиків для людей з порушеннями зору. Крім того, передбачається дублювання важливої звукової інформації текстами, організація сурдоперекладу, використання систем звукопідсилення для людей з порушеннями слуху та інші важливі зміни.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: