У Києві відкрили центр допомоги людям з психічними порушеннями, де працюватимуть колишні пацієнти

Дата: 01 Грудня 2017
A+ A- Підписатися

У Києві відкрили недержавний центр для допомоги людям з хронічними психічними захворюваннями.

Про це в ефірі Громадського радіо повідомила активістка Людмила Айвазян.

Головна мета центру – адаптувати людей після перебування в психіатричній лікарні, розповідає вона. Для цього з пацієнтами, окрім психологів, медсестер та соцпрацівників, працюватимуть також колишні пацієнти.

“Вони – як члени клубу, які мають працювати. Для того, щоб покращувати своє психічне здоров’я і здоров’я тих, хто звертається по допомогу. До нас може звернутися будь-яка людина, яка перебувала у лікарні і має діагноз. Або близькі цих людей. Але щоб передати на навчання, звичайно, ми людей готуємо. Головний сенс є в тому, що вони мають досвід хвороби, вони розуміють, що таке, наприклад, чути голоси і ти маєш іти на роботу. Вони набагато краще ніж спеціаліст можуть донести, бо знають це не з книжок, а з власного досвіду”, – зазначає Айвазян.

Центр працює за підтримки німецько-польського товариства фізичного здоров’я і німецького благодійного фонду  “Aktion Mensch”. Активістка зауважує: подібні громадські установи існують навіть у Білорусі, в Україні ж люди з психічними розладами можуть отримати допомогу лише в межах державних медичних закладів.

Людмила Айвазян зауважує, що за даними ВООЗ кожна четверта людина протягом свого життя переживає проблеми з психічним здоров’ям. В Україні, за статистикою, кожна десята людина має такі проблеми.

“В нашому суспільстві не прийнято про це говорити, це закрита тема, власне через це маємо багато складнощів і у запрошенні таких людей і у співпраці з іншими. Але це також є завдання нашого центру – змінити ставлення, щоб люди не боялися звертатися по допомогу”, – каже вона.

Як повідомлялося раніше, Німеччина надаватиме підтримку Мальтійській службі допомоги для продовження її проектів гуманітарної допомоги в Україні та надасть 750 тисяч євро на проекти із психосоціальної опіки осіб, постраждалих внаслідок конфлікту на Донбасі.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: