“Ніхто з підрозділу не знав”: у Києві відкрилась виставка про ЛГБТ-бійців на Донбасі

Дата: 31 Серпня 2018
A+ A- Підписатися

У Києві в креативному просторі IZONE відкрили фотовиставку Антона Шебетка “Ми були тут” про ЛГБТ-військових, які воювали на Донбасі.

Про це повідомляє кореспондент Центру інформації про права людини

Виставка є спільною ініціативою фонду “Ізоляція” та ГО “Київ-Прайд”. Разом з фотографіями люди мали змогу послухати їхні інтерв’ю, де вони розповідають про прийняття себе, ставлення до ЛГБТ-руху та життя після війни.

“Проект розкриває дуже важливу для ЛГБТ тему – видимість. Якщо ви дивитесь на ці фото, слухаєте інтерв’ю та у вас виникають змішані почуття, то поставлена ціль досягнута, адже в проекті стикаються дві ідентичності героїв”, – зауважила головна кураторка фонду Катерина Філюк.

За словами автора проекту Антона Шебетка, він хотів показати людей, які, з одного боку, є сучасними героями, а з іншого – ігноруються переважною кількістю співгромадян.

%%GALLERY%%

“Незважаючи на те, що багато героїв змушені ховатися через гомофобію та дискримінацію, я хочу подякувати їм за сміливість і те, що вони довірилися мені і розповіли свої історії. Гомофобія і будь-яка дискримінація – це не ознака цивілізованого суспільства, тому давайте бути цивілізованими”, – сказав він на відкритті виставки.

На презентацію також прийшов екс-боєць батальйону “Донбас” та один з героїв виставки Віктор Пилипенко, який напередодні зробив камінг-аут.

Хлопець брав активну участь у подіях на Майдані, а після початку конфлікту на Донбасі пішов у добровольчий батальйон.

“Я усвідомив, що я гей, у 21 рік. Я дуже довго приховував і нікому не розповідав. Коли я брав участь у бойових діях, ніхто з підрозділу не знав, що я гей. Потім я зізнався одному побратиму – для нього це був невеликий шок, звичайно, але ми продовжуємо нормально спілкуватися”, – поділився своєю історією Віктор.

Всього на виставці представлені майже 10 історій жінок та чоловіків, які, за словами Катерини Філюк, місцями можуть здаватися банальними, але не можуть не зачепити.

Всі охочі можуть послухати історії військових у IZONE до 7 жовтня.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter