У Києві відкриють ресторан, де працюватимуть люди із синдромом Дауна

Дата: 14 Серпня 2019
A+ A- Підписатися

У Києві відкриють ресторан “Big Hug”, де працюватимуть люди із синдромом Дауна.

Про це повідомляють на офіційній сторінці закладу у фейсбуці. 

За словами власників закладу, його головна мета – надати робочі місця людям із синдромом Дауна з Дарницького та Святошинського будинків-інтернатів. 

“Big Hug – це ресторан, де будуть смачно годувати, створювати доброзичливу атмосферу для гостей та розвивати суспільні цінності”, – розповідають вони.

Наразі власники закладу збирають кошти на його будівництво та закликають усіх охочих допомогти в цьому. Весь прибуток ресторану, як наголошують автори ідеї, вкладатимуть у благодійні проєкти.

Нагадаємо, що, за статистикою Всесвітньої організації охорони здоров’я, у світі із синдромом Дауна народжується кожна 700-та дитина, але досі такі люди стикаються з дискримінацією в різних сферах життя. Останнім часом в Україні активісти разом з чиновниками намагаються змінювати ситуацію на краще. Так, у квітні цього року Кабінет Міністрів врегулював механізм компенсації роботодавцям, які працевлаштовують людей з інвалідністю. Компенсувати витрати таких компаній уряд планує за рахунок штрафів і пені роботодавцям, які не виконують норми з працевлаштування людей з інвалідністю.

Експерти наголошують, що від 2 до 10% українців із синдромом Дауна могли б узяти участь у відкритому ринку праці, проте для цього треба створити необхідні умови. Зокрема: скорочений режим дня; знаходження певних функцій, які вони можуть виконувати; створення прийнятних умов і для працівника, і для роботодавця. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: