У Києві студента забрали в армію відразу після захисту диплому

Дата: 26 Травня 2017
A+ A- Підписатися

Студента Національного транспортного університету в Києві Володимира Дабіжу відразу після захисту дипломної роботи забрали в армію. 

Про це Центру інформації про права людини повідомила його мати Ольга Дабіжа

“Мій син 23 травня захистив дипломну роботу. В університеті сказали, що студентам віддадуть дипломи, якщо вони випишуться (знімуться з обліку – ред.) із військкомату”, – розповіла вона. 

Вона переконана, що її син вважається студентом до 31 травня, відповідно до студентського квитка. 

“Йому і в гуртожитку (Володимир з Богуславсього району, Київщина – ред.) казали, що йому можна жити там до 31 травня”, – додає вона. 

“Наступного дня уранці він пішов у Печерський військкомат, де його просили зачекати. А коли приїхав автобус, йому сказали, що вам треба кудись з’їздити, де з’ясують чи віддавати вам приписне. Їх привезли на ДВРЗ і на пункті перепуску закрили двері. Студентам казали: “Ви ось пройдете медогляд і комісія скаже, чи віддавати приписне, чи ви комісовані”, – розповідає вона і додає, що сину у військкоматі не дали повістку.

За її словами, студенти пройшли два медичні огляди і їх забрали на навчання у військову частину в Чернігові. 

Наразі редакції Центру інформації про права людини не вдалось зв’язатись із самим Володимиром Дабіжою, але його колеги в університеті підтверджують випадок. 

Ольга Дабіжа вважає, що її сина незаконно утримували, і вона намагалась зареєструвати заяву про злочин у військовій прокуратурі.

“У військовій прокуратурі запитали, чи вручили йому повістку. Я кажу, що ні. А вони кажуть, якщо йому не вручили повістку, то він не може бути військовим. Мене попросили піти із заявою у цивільну прокуратуру”, – повідомила вона.  

Василь Матейчик, декан автомеханічного факультету, на якому навчався студент, повідомив, що студенти відраховуються з лав студентів у момент захисту дипломів. 

“Так, термін дії студентських квитків до 31 травня. Це умовно написано. Ми ж не можемо знати, коли він буде захищатись. У нас така процедура. У день захисту диплому відраховуються з числа студентів. У момент захисту оформлюється протокол, автоматично видається наказ присвоїти кваліфікацію і тут же ж другим пунктом – “відрахувати”. Далі накази передаються у військкомат. Що далі відбувається із студентами – ми не відповідаємо”, – розповів він Центру інформації про права людини. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: