У Києві працюють дві мобільні бригади паліативної допомоги замість двадцяти – експерт

Дата: 27 Листопада 2017
A+ A- Підписатися

Забезпечення адекватним знеболенням у Києві – одне із найгірших у країні.

Про це на бріфингу повідомив директор Благодійного фонду “Епіона” Андрій Тальнов.

На все місто працює лише дві виїзні бригади паліативної допомоги – дитяча та доросла – на базі онкоцентра, які обслуговують лише мешканців правого берега столиці. Водночас, за рекомендаціями Європейської асоціації паліативної допомоги, на кожні 150 тисяч населення повинна працювати одна виїзна служба паліативної допомоги. Наприклад, у Києві їх має бути 20, сказав він.

Крім того, як повідомив Тальнов, у Києві працюють чотири паліативні відділення на 145 ліжок, які обслуговують до 1200 пацієнтів за рік. Ще близько двох тисяч пацієнтів отримують паліативну допомогу амбулаторно.

В той же час, згідно з дослідженням фонду “Відродження” за 2016 рік, у Києві паліативної допомоги в рік потребує понад 35 тисяч 833 людини, з яких більше 17 тисяч – діти. 80 відсотків паліативних пацієнтів хочуть отримувати паліативну допомогу вдома.

Усього, враховуючи сім’ї паліативних пацієнтів, яким також потрібна і соціальна, і психологічна, і духовна  підтримка, в рік з проблемам надання паліативної допомоги в столиці стикається близько 500 тисяч киян.

“У нас є й інша велика проблема: не вистачає медичних працівників для виїзних бригад та хоспісів. Не втілена програма по навчанню, дуже маленькі зарплати: до 2014 року ще отримували і в соціальних службах, і паліативних відділеннях доплату від місцевого бюджету, а зараз – вже ні, на превеликий жаль”, – підкреслив експерт.

Нагадаємо, тільки у Києві кожного року від невиліковних хвороб помирає приблизно 25 тисяч людей, при цьому 80 відсотків з них страждають від болю через відсутність адекватної паліативної допомоги.

Паліативна допомога спрямована на полегшення страждань хворого, дотримання його людської гідності, виявлення потреб та забезпечення якості життя хворого на фінальній стадії життя. Філософія паліативної допомоги полягає в тому, щоб не пришвидшувати смерть, але й не продовжувати життя за будь-яку ціну. Крім того, тут превалює правдивість: пацієнту потрібно повідомити про його діагноз, не приховуючи правду. Завданням паліативної допомоги є й підтримка родини пацієнта.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: