У Києві покажуть фільми про права людини

Дата: 13 Березня 2015
A+ A- Підписатися

20-27 березня у Києві відбудеться XІI Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. Організатори запланували показ документальних стрічок для дорослих та дітей, тренінги, дискусії та майстер-класи.

Глядачі зможуть переглянути фільми з найкращих світових форумів документального кіно. Покази традиційно відбудуться у Будинку кіно (вул. Саксаганського, 6), кінотеатрі “Кінопанорама” (вул. Шота Руставелі, 19) та кінотеатрі “Київ” (вул. Велика Васильківська, 19). 

Заходи фестивалю об’єднані темою пропаганди  – розмова піде про наявні і приховані аспекти пропаганди, силу мистецтва у кінопрограмах та на правозахисних заходах.

У конкурсних програмах увазі глядачів буде представлено 38 важливих і пронизливих фільмів із 22 країн світу. Серед учасників – чотири представники України. Стрічки змагатимуться у трьох конкурсах – DOCU/ЖИТТЯ, DOCU/ПРАВО та DOCU/КОРОТКО.

Позаконкурсна програма – це 35 годин якісного документального кіно від переможців наймасштабніших фестивалів світу. Стрічки об’єднано у 10 добірок, що присвячені післякризовим реаліям у сусідніх державах. У позаконкурсному циклі “Пропаганда” Docudays UA покаже фільми, що торкаються трьох великих сфер суспільного життя: історії, освіти та політики – “Погляд тиші” Джошуа Оппенгаймера, “Це моя земля” Тамари Ерде та стрічку “Звідки з’являється пил і куди зникають гроші” режисерів Тійт Оясоо та Ене-Лііс Семпер.

У рамках фестивалю відбудеться українська прем’єра оскароносної стрічки Лори Пойтрас “Citizenfour: історія Едварда Сноудена”.

У правозахисній програмі відбудуться дискусії про пропаганду в умовах війни та правозахисну журналістику, презентація антидискримінаційної кампанії, тренінги з організації публічних акцій, презентація моніторингу порушень прав людини у Криму.

Вперше на фестивалі буде представлено добірку DOCU/ДІТИ – 7 стрічок для юних глядачів. Герої цих історій – діти та підлітки, що стикаються з дорослими проблемами та вчаться їх долати.

Також фестиваль відкриває новий простір DOC/САДОК, де дорослі глядачі зможуть залишити своїх дітей на час перегляду фільмів. Діти від 3 до 14 років зможуть відвідати різні розважально-пізнавальні заходи та навіть дитячу школу документального кіно.

Спецпроект фестивалю цього року присвячений ініціативам, що виникли під час протестів на Євромайдані, і має назву “Євромайдан. Енциклопедія громадських ініціатив із самоорганізації”.

У спеціальній програмі DOCU/ЕНЕРГІЯ йтиметься про проблеми енергозалежності України, також глядачі зможуть переглянути стрічки українських авторів та роботи шведського фестивалю Tempo, взяти участь у обговоренні зв’язку документалістики і мистецтва, дізнатися про сучасні реалії інших країн з програм “Екс-Югославія: Примирення” та “Ефект Грузії”, відвідати майстер-класи відомих режисерів-документалістів, продюсерів і кінокритиків.

Фестиваль також презентує два фотопроекти – “Чуєш, брате?” (про революцію та війну Україні) та “Грозний: дев’ять міст” (про наслідки військового конлікту у Чечні).

Проект “Жива бібліотека” дасть можливість глядачам поспілкуватися з “живими книжками” – людьми, щодо яких існує упереджене ставлення у суспільстві.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: