У Києві власника сексистської реклами руберойда змусили сплатити штраф

Дата: 03 Грудня 2018
A+ A- Підписатися

Держпродспоживслужба оштрафувала в Києві власника білборда за розміщення сексистської реклами будівельних матеріалів.

Про це повідомляє Ліга захисту прав жінок “Гармонія рівних”, активісти якої написали скаргу до відомства.

Активісти поскаржилися на білборд з рекламою “Євроруберойду” в одному з районів Києва ще в серпні цього року. На плакаті разом з описом товару автори зобразили усміхнену дівчину в спідній білизні.

Після проведення експертизи Держпродспоживслужба назвала плакат дискримінаційним. Зокрема, знайшли порушення статті 7 закону “Про рекламу”, у якій ідеться, що реклама не повинна містити інформації чи зображень, які порушують етичні, гуманістичні, моральні норми, нехтують правилами пристойності.

Рекламна агенція, яка володіє білбордом, сплатила за сексистське зображення штраф у розмірі майже двох тисяч гривень.

В Україні компанії часто використовують сексизм, щоб привернути увагу до своєї продукції. Рекламують за його допомогою будівельні матеріаликомп’ютерну техніку та навіть роботу з державними закупівлями. Нещодавно в центрі сексистського скандалу опинився аеропорт “Київ”, який за допомогою “струнких жіночих ніжок” намагався популяризувати свою роботу. З виявами сексизму в рекламі борються активісти, які надсилають сотні скарг до уповноважених державних установ, адже чинне законодавство України прямо забороняє дискримінацію в рекламі за ознакою статі. 

Ви також можете надсилати скарги, якщо вважаєте сексизм у рекламі неприйнятним. Центр інформації про права людини докладно розповідав про те, як це зробити. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: