У Києві напали з ножем на громадського активіста Станіслава Сергієнка

Дата: 21 Квітня 2017
A+ A- Підписатися

У Києві 20 квітня приблизно о 16:00 на організатора і активіста платформи “Старт” і громадської організації “Соціальний рух” Станіслава Сергієнка біля під`їзду його будинку напали невідомі і завдали йому декілька ножових поранень.

Про це йдеться в повідомленні на сайті “Соціального руху”.

За даними організації, внаслідок поранень Сергієнко потрапив до реанімації, де його прооперували.

“Нападники нічого не вкрали. Отже, є підстави вважати, що злочин було скоєно з політичних міркувань. Тим паче, що це не перший прецедент нападу на активіста. Після першотравневої демонстрації у 2016 році на Стаса скоїли напад ультраправі. Перед застосуванням насильства нападники розповіли Стасу, що запам’ятали його з першотравневої акції. Поліція досі гальмує розслідування цієї справи”, – зазначають в ГО “Соціальний рух”.

В організації також повідомили, що раніше Сергієнко отримував погрози в соціальних мережах через його активність під час акції проти скасування стипендій, яка проходила 30 серпня 2016 року.  

А на початку березня 2017 року Стасу погрожували кілька “активістів”, яких він випадково зустрів в одному із закладів в центрі Києва. Тоді справа ледь не дійшла до бійки, але Станіслав встиг уникнути ескалації. Після конфлікту погрози продовжилися вже в мережі Фейсбук.

“Зважаючи на означені вище факти ми маємо всі підстави припустити, що напад було вчинено ультраправими. Наразі в Україні існує реальна загроза для людей, погляди яких помітно відрізняються від націоналістичних, провладних та провоєнних. Ситуація з правами людини погіршується, спираючись на праву риторику уряду прикриту війною на сході країни”, – заявляють в організації.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter