У Києві мешканці будинку виступили проти встановленого пандуса, бо той “лякає собачок”

Дата: 26 Липня 2019
A+ A- Підписатися

У Києві в одному з житлових будинків Деснянського району встановили пандус, утім сусіди почали скаржитися до ЖЕКу та Контактного центру Києва на те, що споруда незручна, лякає собачок, забирає забагато місця і з неї можуть впасти діти. Всупереч тому, що законодавство зобов’язує органи місцевого самоврядування створювати умови доступності для людей з інвалідністю, у компанії, яка обслуговує будинок, кажуть, що, можливо, пандус доведеться демонтувати, бо його встановлено з порушенням норм.  

Про це у своїй публікації на фейсбуці повідомила мешканка будинку Олена Пастушенко. Дівчина має інвалідність, проживає в зазначеній багатоповерхівці з 2001 року, а  її родина протягом довгого часу домагалася встановлення пандуса.  

“Нарешті встановили пандус до під’їзду. Але не пройшло й місяця, як посипалися скарги сусідів, що під’їзду такий пандус не підходить, що його (пандус) бояться собачки, що, можливо, колись може впасти з нього дитина, що мало місця залишилось для заносу меблів та (перерахували) багато інших можливих варіантів”, – написала дівчина.  

У коментарі Центру прав людини ZMINA мати Олени розповіла, що заступниця начальника відділу ремонту КП “Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Деснянського району м. Києва” Ірина Гізій наголосила, що якщо жителям будинку не подобається, то пандус демонтують, аби не заважав:  

“Ця компанія є замовником пандуса, але вони відмовилися підписувати акти, бо отримують скарги від мешканців. Уже після того, як з Іриною Миколаївною контактували журналісти, у телефонній розмові вона сказала, що пандус, “можливо”, демонтують, оскільки споруда встановлена з порушеннями, а правильно переробити її коштуватиме забагато грошей, яких у компанії немає. Вона зауважила, що є інші структури, які мали б цим опікуватися”.  

Наразі отримати коментар від Ірини Гізій Центру прав людини ZMINA не вдалося.  

Водночас експерт Національної асамблеї людей з інвалідністю Володимир Азін пояснює, що, відповідно до положень закону України про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю, місцеві органи самоврядування зобов’язані створювати умови доступності для маломобільних груп населення, зокрема осіб з інвалідністю. 

“Люди, які намагатимуться демонтувати зазначений пандус, можуть бути притягнуті до цивільної або кримінальної відповідальності. Для цього потрібно викликати поліцію під час протиправних дій громадян і оформити відповідну заяву. Встановлення рейок на сходах є ненормативним, адже новими державно-будівельними нормами передбачено встановлення пандусів. Від себе додам, що згадана Ірина Миколаївна може позбутися своєї посади, якщо ініціюватиме дії з демонтажу пандуса”, – наголосив експерт. 

Він також порадив Олені Пастушенко отримати письмові відповіді посадовців з позиціями щодо пандуса, а потім апелювати до інших інстанцій (поліції, прокуратури, Уповноваженого президента України з прав осіб з інвалідністю, до Київської міської державної адміністрації), що й робитиме родина дівчини. 

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter