У Києві хочуть перейменувати вулиці на честь видатних кримських татар та мусульман

Дата: 20 Лютого 2019
A+ A- Підписатися

У Києві почався процес перейменування вулиць на честь видатних кримськотатарських діячів та мусульман.

Про це йдеться на сторінці Кримського дому у Facebook.

19 лютого Комісія з найменувань при Київському міському голові абсолютною більшістю голосів підтримала пропозиції Меджлісу кримськотатарського народу, Уповноваженого Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва та Кримського дому щодо перейменування двох вулиць у столиці України на імена видатних кримськотатарських діячів – письменника та просвітника Ісмаїла Гаспринського та льотчика і борця за права кримських татар Амет-Хана Султана.

Зокрема, було запропонувано перейменувати на честь Ісмаїла Гаспринського – вулицю Сормовську, названу на честь робітничого району у російському місті Нижній Новгород, де зосереджена низка провідних виробників російського озброєння, і на честь Амет-Хана Султана – вулицю імені співробітника НКВС Костянтина Заслонова. Обидві вулиці знаходяться у Дарницькому районі Києва.

Слідом за успішною підтримкою кримськотатарських пропозицій Комісією з найменувань, відбудеться електронне громадське обговорення цих питань на офіційному порталі КМДА, яке триватиме два місяці. Голосування стартує вже незабаром.

Окрім цього, Комісія з найменувань при Київській міськдержадміністрації пропонує вулицю Проектну в Шевченківському районі перейменувати на честь Аміни Окуєвої, учасниці бойових дій на Донбасі, яка загинула ввечері 30 жовтня 2017 року під Києвом від вогнепального поранення, а вулицю Іскрівську в Солом’янському районі – на вулицю Джохара Дудаєва – чеченського військового та політичного діяча, першого президента Чеченської Республіки Ічкерія, яка в 1990-х роках боролася за незалежність від Росії. Про це 19 лютого повідомив муфтій Духовного управління мусульман України “Умма” шейх Саїд Ісмагілов.

“Наступні кроки – це комісія з самоврядування та комісія з питань культури, перед винесенням на остаточне голосування на пленарному засіданні КМДА. Маємо надію, що всі комісії та депутати Київради підтримають бажання громадськості, і в Києві з’являться вулиці Аміни Окуєвої та Джохара Дудаєва”, – написав муфтій у Facebook.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: