У художника Павленського забрали премію Вацлава Гавела

Дата: 12 Липня 2016
A+ A- Підписатися

Міжнародна правозахисна організація Human Rights Foundation (HRF) відмінила рішення про присудження художнику Петру Павленському премії імені Вацлава Гавела.

Про це повідомляє Дождь з посиланням на копію листа від HRF Павленському.

Таке рішення пов’язане з наміром Павленського передати грошову частину премії “приморським партизанам”, яких звинувачують у серії нападів на співробітників правоохоронних органів Росії.

Організація нагадує, що у травні попередили художника і його соратницю Оксану Шалигіну, що передавання премії “приморським партизанам”, які, на думку HRF, є “групою, що використовує насильство”, суперечить принципам нагороди. Павленський спростував інформацію про те, що має намір передавати гроші безпосередньо “партизанам”, а має намір перерахувати їх у фонд, що допомагає оплачувати для них адвокатів.

Однак у матеріалі, що вийшов на початку липня, Павленський знову повідомив про відкриту підтримку діяльності “приморських партизан”. Це, як йдеться у підсумковому висновку HRF, “суперечить ненасильницькій та творчій спадщині Гавела”.

Оргкомітет премії прийняв рішення позбавити Павленського права на нагороду, “включаючи статус лауреата, бронзову статуетку і грошову премію”. На думку організації, спадщина Гавела ніяк не може бути пов’язана з підтримкою групи, яка вирішила “звернутися до смертоносного насильства проти поліції”.

Гроші, що призначалися художнику, передадуть додатковому лауреату в наступному році.

Нагадаємо, Human Rights Foundation присудила Петру Павленському премію імені Вацлава Гавела 25 травня. Художник став лауреатом у номінації “За креативний протест”. У 2016 році фонд премії становить 42 тисячі доларів.

Члени угруповання “приморських партизан” 2010 року скоїли у Приморському краї кілька розбійних нападів і вбивств. Жертвами “партизан”, серед інших, стали співробітники правоохоронних органів. У квітні 2014 року п’ятьох членів угрупування було засуджено до різних термінів позбавлення волі. Пізніше апеляційна інстанція пом’якшила покарання двом фігурантам справи, а вирок ще двом було скасовано через процесуальні порушення.

У своїй статті Павленський написав, що “спроба нав’язати усім людям однодумство – це ознака тоталітаризму”. На його думку, є підстави вважати, що засновники й організатори цієї премії намагаються диктувати йому, як він повинен розпорядитися грошима.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: