У хоспіс на Закарпатті поміщають людей з переломами кісток

Дата: 25 Вересня 2018
A+ A- Підписатися

У відділення паліативно-хоспісного догляду Виноградівського геріатричного пансіонату поміщають пацієнтів з виліковними хворобами замість хворих у термінальній стадії.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав голова правління правозахисного фонду “Розвиток” Олег Григор’єв після повторного моніторингового візиту.

За його словами, згідно з історіями хвороб, у хоспіс поміщають людей з переломами кісток, ішемічною хворобою серця, черепно-мозковими травмами і деменцією.

“На сьогодні цей хоспіс продовжує виконувати функцію догляду та обслуговування, а не надання паліативної допомоги, як це передбачено. Попри гостру необхідність в таких сучасних закладах і величезну чергу на розміщення хворих, в цьому закладі замість 25 пацієнтів перебуває всього 10”, – зазначив Григор’єв.

Окрім того, хоспіс не має ліцензії на наркотичні засоби.

Як повідомлялося раніше, для того, щоб влаштуватися до Виноградівсього пансіонату, родичам або іншим особам необхідно зібрати велику кількість документів. Так, у родини збір документів може затягуватися до 3–4 місяців, а онкохворі та люди з іншими соматичними захворюваннями не отримують вчасної необхідної медичної допомоги та догляду.

Наприкінці минулого року у відділенні перебувало лише семеро підопічних, хоча відремонтоване триповерхове приміщення розраховане на 25 ліжок. Із семи хворих п’ятеро перебували на платній основі. Водночас наказом Міністерства охорони здоров’я передбачено, що паліативна допомога надається закладами охорони здоров’я безоплатно за направленням закладу охорони здоров’я.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: