Міськрада Харкова виступила за надання права переселенцям голосувати на місцевих виборах

Дата: 29 Листопада 2018
A+ A- Підписатися

Харківська міська рада виступила за надання права вимушеним переселенцям голосувати на місцевих виборах та обирати органи місцевого самоврядування за місцем свого фактичного проживання.

Відповідне звернення до голови Верховної Ради України Андрія Парубія було ухвалене 28 листопада, повідомляється на сайті міськради.

“Близько 4% українських виборців, які взяті на облік як внутрішньо переміщені особи, четвертий рік не можуть скористатися одним із базових конституційних прав громадянина через неврегульованість національного законодавства. Внутрішньо переміщені особи, які є новими членами наших територіальних громад, не можуть голосувати на місцевих виборах та обирати органи місцевого самоврядування за місцем свого фактичного проживання”, – йдеться у зверненні.

У документі наголошується, що для вирішення цієї проблеми 27 березня 2017 року у Верховній Раді був зареєстрований проект закону №6240 “Про внесення змін до деяких законів України (щодо виборчих прав внутрішньо переміщених осіб та інших мобільних всередині країни громадян)”. У зв’язку з цим Харківська міськрада закликала парламент невідкладно розглянути цей законопроект.

У зверненні наголошується, що в місті Харкові станом на 15 листопада на обліку в районних управліннях праці та соціального захисту населення перебувають 87,2 тисячі переселенців, у тому числі 13,4 тисячі дітей.

Нагадаємо, у серпні Верховний Суд постановив, що право участі в місцевих виборах є лише у тих громадян України, які постійно проживають на відповідній території та мають реєстрацію постійного місця проживання на території відповідного села, селища, міста.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: