У Харкові “Оплот” готував диверсії на об’єктах зв’язку

Дата: 17 Квітня 2015
A+ A- Підписатися

У Харкові за підтримки громадської організації “Оплот” та особисто Євгена Жиліна готувалися диверсійні акти на телекомунікаційних мережах та об’єктах зв’язку.

Про це повідомив на своїй facebook-сторінці радник голови СБУ Маркіян Лубківський.

Фігуранти кримінального провадження намагалися схилити до співпраці громадянина України, що є фахівцем з телекомунікаційних мереж, але той відмовився і дав свідчення СБУ.

Також було викрито механізм фінансування терористичної діяльності з використанням банківських рахунків двох підконтрольних Жиліну підприємств з ознаками фіктивності. Встановлено, що лідер “Оплоту” дав вказівки керівникам цих підприємств фінансувати терористичні організації на сході країни, перераховуючи грошові кошти на банківські рахунки юридичних чи фізичних осіб на території Росії.

В подальшому до протиправної діяльності був залучений громадянин України 1994 року народження, що мав перевозити ці кошти з України через територію РФ для подальшої передачі представникам терористичних організацій “ДНР” та “ЛНР”. Його затримали 28 січня біля кордону з Росією при спробі перевезення.

На підставі отриманих доказів фігурантам цього провадження, зокрема Євгену Жиліну, оголошено про підозру у вчиненні злочину.

30 березня лідера “Оплоту”, колишнього правоохоронця Євгена Жиліна було оголошено в розшук.

Нагадаємо, у січні в Харкові затримали членів сепаратистського руху “Исход”, що не приховували намірів займатися підривною діяльністю.

26 лютого СБУ та МВС затримали учасників терористичного угрупування, причетних до теракту в Харкові 22 лютого, в результаті якого загинуло четверо людей. Деякі з терористів проходили підготовку на території Російської Федерації та координували свої дії безпосередньо з російсько-терористичним угрупуванням “ДНР”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter