У Казахстані діє цензура щодо релігійної літератури – правозахисники

Дата: 23 Вересня 2016
A+ A- Підписатися

У Казахстані релігійна література поширюється тільки після позитивного висновку релігієзнавчої експертизи.

Про це йдеться у збірнику фонду “Відкрита позиція” “Свобода релігії і переконань в Центральній Азії: тенденції та виклики”.

“Відповідно до Закону про релігійну діяльність і релігійні об’єднання в усіх регіонах Казахстану влада видала постанови про затвердження спеціальних стаціонарних приміщень для поширення релігійної літератури та інших інформаційних матеріалів релігійного змісту, предметів релігійного призначення. Розповсюдження після позитивної експертизи є нічим іншим, як запровадженням цензури, яка заборонена чинною Конституцією Казахстану”, – підкреслюють автори видання.

Вони повідомляють, що в листопаді 2013 року в Астані було проведено рейд по місцях несанкціонованого продажу релігійної літератури. Цей рейд здійснювала прокуратура, Департамент у справах релігії, а також Управління внутрішньої політики Астани.

“За його результатами порушено 3 адміністративні справи, юридичним особам вручені 10 застережень про порушення закону і вилучено понад 100 примірників релігійної літератури. В Астані було виявлено близько 40 точок несанкціонованого продажу релігійної літератури”, – йдеться у виданні.

Що стосується ісламської літератури, то практично будь-яка література не ханафітського суннітського напрямку, по суті, заборонена.

У виданні наголошується, що законодавство Казахстану про свободу совісті та релігії встановлює обмеження, деякі з яких мають дискримінаційний характер.

Також експерти вказують, що в Казахстані релігієзнавчої експертизою неправомірно втручаються у сферу свободи думки, совісті, переконань.

Як повідомляли раніше, що 25 років незалежності України кількість релігійних організацій у країні збільшилася уп’ятеро порівняно з 1990 роком.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter