Пляшки, взуття та підгузки: у Карпатах активісти зібрали 10 тонн сміття

Дата: 08 Травня 2019
A+ A- Підписатися

Активісти та волонтери організації “Україна без сміття” зібрали в селі Верховина, що на Івано-Франківщині, понад 10 тонн сміття. 

Про це повідомили активісти організації. 

 

Декілька сотень актиістів зібрались у селі, щоб прибрати сміття, 4 травня. Всього за три години з восьми ділянок вони зібрали понад 10 тонн сміття, яке залишили після себе туристи, що підіймаються в Карпати. 

“1 тонна пластикових пляшок і 5 тонн скла поїде на переробку і ще близько 5 тонн сміття буде захоронено на полігоні у Франківську”, – повідомили вони. 

Окрім стандартних побутових відходів – упаковок від харчових продуктів, учасники акції знаходили старе взуття, батарейки й електроприлади, предмети побуту, намети та медикаменти. Проте найбільшою проблемою, як зазначили в організації, стали дитячі підгузки.

“Яри буквально завалені пакетами з використаними підгузками, які не розкладаються сотнями років, при цьому набирають у себе вологу, стають важкими, через що їх дуже складно збирати”, – розповіли активісти.

Окрім цього, в горах зібрали три мішки пластмасових кришечок, які після переробки відправлять до Одеси, де з них зроблять вуличні лавочки, які невдовзі встановлять у Верховині під час фестивалю Via Carpatia. 

В “Україні без сміття” наголосили, що завдяки співпраці активістів, місцевої влади і відповідального бізнесу у Верховині, де проживають понад 7 тисяч людей, вдалося налагодити роздільний збір і освітні екологічні програми для населення.

Як відомо, нещодавно влада Непалу відправила спеціальну експедицію на найвищу гору планети Еверест, щоб прибрати сміття та забрати мертві тіла, які її засмічують. Комерційний альпінізм на Еверест за останні десятки років набув масового характеру: станом на початок липня минулого року на найвищу гору світу піднялися понад 9 тисяч людей, які залишають після себе тонни відходів. 

ДОВІДКА. Згідно з даними активістів, одна людина в Україні за рік продукує більш ніж 300 кілограмів сміття. В країні наразі налічується понад 5 тисяч офіційних полігонів, з яких більше половини в аварійному стані. Також в Україні існує близько 35 тисяч стихійних і незаконних звалищ. Щороку держава сплачує штраф у десятки тисяч євро за пластик, який мігрує річками на території сусідніх європейських держав.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: