У ЮНЕСКО заслухали борців проти незаконної забудови у Києві і пообіцяли допомогу

Дата: 07 Липня 2017
A+ A- Підписатися

Міжнародна сесія Комітету Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО у Кракові 6 липня вперше заслухали громадських активістів та захисників культурної спадщини Києва, які презентували альтернативний звіт про стан забудови в буферній зоні (охоронна зона навколо історичних споруд – ред.) Києво-Печерської лаври та Софії Київської.

Про це в ефірі Громадського радіо повідомила юристка та активістка Марина Соловйова.

“Цього року громадськості, в тому числі з України, дали змогу вперше виступити з трибуни ЮНЕСКО. Від України виступила Ірина Нікіфорова, яка розповіла, що було зроблено в Києві — зокрема, демонтаж будівлі на Десятинному, ⅗. Вона розповіла, що ми робимо, щоб у буферній зоні Софії Київського взагалі не було будівництва, підняла питання по Гончара, 17/23. Це був прорив. Тобто сьогодні громадськість вже чують в усьому світі”, — сказала Марина Соловйова.

Також, за її словами, були проведені консультації з керівним складом ЮНЕСКО, зокрема, з головою Іриною Боковою.

Як відомо, через неконтрольовану забудову в Києві була небезпека, що українські пам’ятки будуть вилучені зі списку об’єктів світової спадщини ЮНЕСКО, що Україну занесуть в “чорний список” ЮНЕСКО.

“Така небезпека залишається”,  –  зазначає активістка. 

“Ми очікуємо на результати, очікуємо, що нам нададуть документи, які дадуть нам можливість захистити нашу культурну спадщину. Вже прийнята резолюція, була дуже чітка позиція ЮНЕСКО щодо України — скасувати всі дозволи, що є, на будування в буферній зоні Софії та Лаври. В Україні мають не тільки скасувати дозволи, але й провести демонтаж в буферній зоні Софії Київської, щонайменше, знести декілька поверхів будівлі по вулиці Гончара. Київська влада і мер підтримують цю позицію”.

Нагадаємо, на сесії Комітету світової спадщини ЮНЕСКО, що проходить у Кракові, розглянули так званий “альтернативний звіт”, який підготували громадські активісти з Києва. Темою звіту стали: забудова навколо Києво-Печерської лаври та Софії Київської, знищення історичного середовища Києва внаслідок цих забудов. Раніше активісти заявили, що у Києво-Печерській лаврі, яка є об’єктом світової спадщини ЮНЕСКО, постійно зводять нові будівлі та знищують пам’ятки архітектури.

Такий альтернативний звіт що до архітектурної спадщини столиці готується активістами не вперше. У 2011 році четверо активістів захисту історичної спадщини Києва (ГІ “Збережи старий Київ” та ГО “Андріївсько-Пейзажна ініціатива”) за власний рахунок відвідали 35-ту сесію ЮНЕСКО в Парижі з метою передати об’єктивну інформацію про стан історичної спадщини і будівництва в історичному центрі. По завершенні сесії у Києві відбулась публічна дискусія щодо скандального офіційного звіту. За словами активістів, у звіті подавалась викривлена інформація про стан будівництва в історичному центрі, що в свою чергу впливає на висновки комітету ЮНЕСКО стосовно України і Києва, зокрема.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: