У Європі заборонили одноразовий пластиковий посуд

Дата: 28 Березня 2019
A+ A- Підписатися

Європейський парламент 560 голосами ухвалив заборону використання одноразових пластикових виробів.

Про це повідомляє “Європейська правда”. 

Експерти Єврокомісії стверджують, що одноразові вироби становлять 70% відходів, що потрапляють до океанів світу та створюють загрозу для дикої природи та рибних ресурсів.

Відтепер до 2021 року в ЄС заборонять пластикові столові прилади одноразового використання (виделки, ножі, ложки та палички для їжі), одноразові пластикові тарілки, пластикові соломинки для напоїв, ватні палички, харчові контейнери і чашки з пінополістиролу. До 2029 року на територіях країн-членів ЄС муситимуть збирати 90% пластикових пляшок для вторинної переробки, а вони, у свою чергу, мають бути виготовлені з використанням 25% вторинних матеріалів у 2025 році та 30% – у 2030-му.

У ЄС хочуть посилити застосування принципу “забруднювач платить”, зокрема щодо тютюну, за допомогою запровадження розширеної відповідальності виробників. Новий режим застосовуватиметься також до риболовних знарядь, щоб гарантувати, що виробники, а не рибалки витрачатимуться на збір сіток, втрачених на морі.

Незабаром парламент може розглянути питання заборони в Україні поліетиленових пакетів. Автори законопроекту, який внесли на розгляд Верховної Ради, пропонують заборонити надання поліетиленових пакетів на безоплатній основі з 1 січня 2021 року, реалізацію поліетиленових пакетів з товщиною стінки до 50 мікрон з 1 січня 2022 року, а також ввести обов’язкову сертифікацію пакетів на придатність до біорозкладу (для біорозкладних пакетів) відповідно до національних стандартів з 1 січня 2021 року.

Як відомо, 93% українців вважають охорону довкілля важливим питанням, а 87% переконані, що можуть особисто відігравати роль у захисті довкілля.

Нещодавно організація “Україна без сміття” запустила в роботу чат-бота, який навчить вас правильно сортувати сміття

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: