В Ірані стратили двох підлітків

Дата: 06 Травня 2019
A+ A- Підписатися

25 квітня влада Ірану стратила двох підлітків, яких до цього несправедливо звинуватили у зґвалтуванні. 

Про це повідомляють правозахисники з Amnesty International.

Мехді Сохрабіфар і Амін Седагхат

Мехді Сохрабіфар і Амін Седагхат – двоюрідні брати. Влада країни заарештувала їх, коли обом не виповнилось і 18 років. За інформацією правозахисників, братів несправедливо звинуватили у зґвалтуванні. Згідно з інформацією, отриманою Amnesty International, підліткам розповіли про страту тільки незадовго до виконання вироку.

“На їхніх тілах виявили сліди від ударів батогом, що свідчить про те, що їх відшмагали незадовго до смерті. Їхні сім’ї та адвокати не були проінформовані про страти”, – розповіли правозахисники. 

В Amnesty International також повідомили, що два роки, поки хлопців тримали в неволі, їм не повідомляли про наміри стратити їх, а тому такі умови тримання можна розцінювати як особливо жорстокі. 

“Влада Ірану ще раз довела, що готова стратити дітей, кричуще ігноруючи міжнародне право”, – заявив директор Amnesty International з питань Близького Сходу і Північної Африки Філіп Лютер.

Як відомо, нещодавно влада Саудівської Аравії стратила 37 людей. Під час однієї зі страт тіло засудженого розіп’яли та виставили на показ іншим людям. Згідно з доповіддю Amnesty International, у 2018 році кількість страт у світі скоротилася на третину. Водночас досі існують країни, де вбивство людини вважають максимальним покаранням за злочин. Серед таких країн Іран, Саудівська Аравія, В’єтнам та Ірак. На них припадає 77% страт, зафіксованих правозахисниками. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: