У Гриневич розказали, чим замінять табелі для першокласників

Дата: 22 Травня 2018
A+ A- Підписатися

Міністерство освіти і науки розробило нову модель оцінювання в перших класах.

Про це стало відомо з офіційного сайту відомства.

Приклади “свідоцтв досягнень” чиновники вже надіслали у школи, які пілотують нові стандарти початкової освіти.

Нова модель оцінювання ґрунтується на формувальному оцінюванні, що дозволяє оцінити процес навчання, а не результат (тобто кількість помилок), а також поступ кожного учня.

“Завдання такого оцінювання – розкрити потенціал кожної дитини, підтримати її і надихнути навчатися далі. Значення слова табель – це відомість або список. А школа має надавати учневі і батькам розгорнуту характеристику про досягнення дитини, так як наведено в зразку свідоцтва для 1-го класу”, – зауважила очільниця міністерства Лілія Гриневич.

Тепер українські вчителі оцінюватимуть, як активно дитина працювала на уроці, чи була допитливою, чи добре співпрацювала з іншими тощо.

Приклад свідоцтва досягнень виклали на офіційному сайті Міносвіти. Скористатися новою формою оцінювання, за словами Гриневич, можуть будь-які школи, а не тільки ті, які вже випробують нові стандарти.

“Якщо якась школа, яка не пілотує стандарт, хоче скористатися такою формою зворотного зв’язку вже зараз – вони можуть це зробити, взявши зразок свідоцтва і методичні рекомендації з сайту МОН”, – розказала вона. 

Нова форма оцінювання для першачків запрацює вже у 2018/2019 навчальному році.

Нагадаємо, що ще у 2017 році Міністерство освіти і науки України приготувало низку змін у навчальному процесі в школах. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: