У Гаазі зацікавилися доповіддю про злочини росіян на Донбасі – польська депутатка

Дата: 28 Квітня 2016
A+ A- Підписатися

Доповідь про злочини росіян на Донбасі в 2014 році, передана до Міжнародного кримінального суду (МКС), викликалав інтерес у Гаазі.

Про це написала в Facebook депутатка Сейму, заступниця голови комісії нижньої палати парламенту Польщі у закордонних справах Малгожата Госевська, яка особисто передала документ.

“Заява про підозру у вчиненні низки злочинів, передбачених Римським статутом, а також доповідь з доказовим матеріалом на 500 сторінках прийнята з великим інтересом. Зустріч (з представниками бюро прокурора МКС – ред.) тривала півтори години, а конкретна розмова стосувалася, насамперед, методології, яка застосовувалася в ході роботи зі збору доказів злочинів та ідентифікації злочинців”, – зазначила Госевська.

За її словами, тривалість зустрічі, а також детальний характер питань з боку представників суду, дають підстави вважати, що “справа сприйнята дуже серйозно”.

“Зараз матеріали будуть вивчені з юридичної і фактичної сторін. На підставі цього бюро прокурора прийме рішення у справі початку слідства щодо осіб, зазначених в доповіді”, – підкреслила Госевська.

Вона додала, що після початку розслідування доказову базу можна буде доповнювати, наприклад, інформацією чергових свідків.

Госевська повідомила, що подала документи за сприяння польського представництва в Гаазі.

Доповідь складена на базі більш ніж 60 інтерв’ю, які польські та українські волонтери провели з полоненими. У них вони розповідають про злочини позбавлення волі, фізичних і психічних тортурів, вбивствах, до яких мали відношення росіяни.

Нещодавно відбулися презентації документа в Європарламенті в Брюсселі і Верховній Раді України в Києві. Не виключається також серія презентацій доповіді про злочини Росії на Донбасі в національних парламентах країн ЄС. Йдеться про балтійські країни, Чехію, Словаччину, а також, можливо, низку країн Заходу.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: