У Дніпрі поліція прийшла з гомофобним рейдом до гей-клубу – правозахисники

Дата: 22 Квітня 2019
A+ A- Підписатися

У Дніпрі поліцейські здійснили гомофобний рейд на місцевий гей-клуб, під час якого знущались над відвідувачами закладу. 

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомили правозахисники ЛГБТ-центру “Наш світ” із посиланням на власника закладу. 

Вночі з 19 на 20 квітня, як розповів власник закладу, у клуб увірвалося декілька десятків працівників поліції.

“Поклали усіх присутніх на підлогу та не дозволяли нікому піднятися протягом трьох годин, відкривши при цьому всі вікна (температура вночі була не вище +5). У всіх присутніх вилучили мобільні телефоні, а з гардеробу зникли деякі речі. Про пропажу обладнання повідомив також і персонал клубу. За винятком мобільних телефонів, все зникле не було включено до опису вилучених речей”, – повідомляють правозахисники. 

Під час рейду силовики вели себе агресивно та дозволяли гомофобні висловлювання. 

“Вели себе дуже агресивно та гомофобно, висловлюючи образи і жарти, пов’язані з сексуальною орієнтацією, а двох іноземців, які на той час були у клубі, змусили голосно співати гімн України. Одному із відвідувачів були нанесені тілесні ушкодження. Наскільки відомо, власники клубу та деякі відвідувачі звернулися із заявою про протиправні дії поліції”, – зазначили активісти. 

Згодом виявилось, що рейд поліція проводила нібито у рамках досудового розслідування за статтею “створення або утримання місць розпусти і звідництво”.

“В сучасному демократичному світі, де вільний інтернет став частиною життя майже кожної людини, притягнення до кримінальної відповідальності за так зване “розповсюдження порнографії” або “утримання місць розпусти” (статті 301 і 302 ККУ відповідно) є анахронізмом та інструментом вибіркового впливу, якщо це торкається добровільних дій дорослих людей. Ми вважали, що такі протиправні та гомофобні дії працівників правоохоронних органів залишилися у минулому, але, на жаль, цей випадок показує, що серед правоохоронців і досі лишилося багато працівників із менталітетом радянських часів”, – наголошують у “Нашому світі”.

Наразі правозахисники звернулись до керівництва Нацполіції, керівництва поліції у Дніпропетровській області та Уповноваженої Верховної Ради з прав людини з проханням перевірити ці факти і, у випадку їх підтвердження, притягнути винних до відповідальності.

У свою чергу громадська організація “Альянс Глобал” почала збирати факти щодо нападу та наголосила на тому, що жертви можуть отримати безкоштовну правову допомогу.

Як відомо, згідно з останнім звітом “Про стан дотримання прав і свобод людини і громадянина в Україні” офісу Омбудсмана, минулого року ситуація у сфері запобігання та протидії дискримінації за ознаками сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності не зазнала суттєвих позитивних змін. Так, у суспільстві досі зберігається високий рівень упередженого ставлення до ЛГБТІ-українців, що виявляється в непоодиноких випадках дискримінації, порушеннях права на особисту недоторканність, на повагу до людської гідності, свободу слова і мирних зібрань, а також у скоєнні злочинів на ґрунті нетерпимості за ознаками сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності. Із початку 2018 року лише до офісу Уповноваженої надійшло 29 повідомлень про подібні випадки.

Центр прав людини “ZMINA” докладно писав про те, чому в Україні досі ефективно не карають за напади на ґрунті ненависті, яких правозахисники за останні два роки нарахували майже чотири сотні. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter