У дітей-переселенців фіксують психологічні проблеми

Дата: 23 Квітня 2015
A+ A- Підписатися

Психологи стверджують, що діти з зони АТО важко адаптовуються до нового оточення, у них фіксують сповільнення розвитку, проблеми сну і заїкання.

Як повідомляє “Радіо Свобода“, у Києві працюють 50 психологів, що надають безкоштовну допомогу переселенцям з Донбасу – двічі на тиждень вони відвідують людей, що потребують реабілітації.

Координатор психологічної допомоги переселенцям зі сходу України Марина Бреславець наголошує: дитина, що переживає стрес, потребує активної підтримки батьків. Однак іноді дорослі і самі не можуть перебороти психологічну травму, і тоді потрібна допомога фахівців. 

Безумовно, ми насамперед орієнтуємося на дітей. Коли ми приїжджаємо в якесь місто, перше, що ми робимо – це збираємо дитячі групи. Батьки, на жаль, на контакт не йдуть. Є певна кількість запитів, коли люди звертаються до нас самі, але досить важливо працювати з усією родиною. Іноді, завдяки дітям ми підключаємося до роботи з батьками“, – говорить психолог.

Дітям допомагають, застосовуючи арт-терапію, ляльковий театр. Часто діти швидко забувають про пережите і самі здатні повернутися до звичайного життя – це залежить від того, в якому стані переселенці приїхали з зони бойових дій та як довго там перебували.

Загалом треба брати приклад з дітей і жити сьогоднішнім днем: сонечко світить – дуже добре, хороша людина трапилась – ще краще“, – розповіла волонтер Центру допомоги переселенцям Неля Ніжнік, яка працює у дитячій кімнаті на вулиці Фролівській у Києві.​

Психологи дають прості рекомендації батькам дітей-переселенців: більше бувати на свіжому повітрі, читати книги, налагодити режим сну і харчування, займатися спортом, а головне – огорнути дитину любов’ю та увагою. 

Як повідомляла “Українська правда“, з тимчасово окупованої території та районів проведення АТО до інших регіонів переселено 829 373 людини. За даними Державної служби з надзвичайних ситуацій, з них з Донецької, Луганської областей – 808 872 людей, з Криму та Севастополя –  20 501 людина, у тому числі 145 501 дитина та 384 525 людей з інвалідністю та осіб похилого віку.

Найбільше переселенців у Луганській, Харківській, Донецькій, Дніпропетровській, Запорізькій, Київській областях та у Києві. Найменше – у Тернопільській, Чернівецькій, Івано-Франківській, Закарпатській, Рівненській та Волинській областях.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: