У Чернігові протестують проти клініки, у якій обслуговуватимуть наркозалежних та ВІЛ-позитивних людей

Дата: 29 Березня 2018
A+ A- Підписатися

У Чернігові місцеві жителі протестують проти відкриття приватної медичної установи, у якій обслуговуватимуть ВІЛ-позитивних та наркозалежних пацієнтів.

Про це повідомляє канал Garmata TV.

За словами голови Чернігівського обласного відділення мережі ЛЖВ Анжели Мойсеєнко, протестувальники погрожують спалити заклад, якщо у ній послуги зможуть отримувати наркозалежні та ВІЛ-позитивні люди. “Ми не можемо відмовити у наданні послуг цим людям. По-перше, цінність нашої організації – пацієнт, а по-друге, це протизаконно, адже ніхто нікому не має права відмовити у наданні медичних послуг”, – зазначає вона.

Окрім того, чернігівці вимагають щоб у цій медичній установі не було лікаря-нарколога, який би видавав наркозалежним препарати замісної підтримуючої терапії.

Анжела Мойсеєнко зазначає, що це побоювання місцевих мешканців марне, оскільки буквально в п’яти хвилинах пішки від приміщення, у якому планують відкрити установу, знаходиться пункт, де такі препарати видають безкоштовно.

Голова Мережі ЛЖВ Дмитро Шерембей запевняє, що практика обслуговування у будь-яких лікарнях будь-яких категорій людей – це ознака освіченості, цивілізованості і передових підходів у медицині соціальних послуг. “У будь-яких медичних установах, де видають антиретровірусну терапію, ВІЛ-позитивні люди нічим не відрізняються від усіх інших. Більше того, вони контролюють своє здоров’я частіше, ніж всі інші, хто відвідує лікарні”, – каже Шерембей.

Мережа ЛЖВ має ліцензію на надання медичних послуг, тому відмовлятися від відкриття клініки не планує.

Як повідомлялося раніше, Мережа ЛЖВ представила мобільний додаток HIV-test, який анонімно оцінює ризики інфікування ВІЛ.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: