У Білорусі ВІЛ-позитивним людям дозволили всиновлювати дітей

Дата: 12 Лютого 2018
A+ A- Підписатися

У Білорусі людям із ВІЛ дозволили всиновлювати дітей, а також ставати опікунами, піклувальниками, прийомними батьками та батьками-вихователями.

Про це повідомляє організація “Позитивний рух”.

Міністерство охорони здоров’я Білорусі ухвалило постанову в грудні 2017-го. Документ закріплює оновлений перелік захворювань, при яких не можна всиновлювати дітей. Раніше в ньому був “безсимптомний інфекційний статус і хвороба, викликані вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ / СНІД)”. Тепер цього пункту немає, згадуються лише “хвороби в 3, 4 клінічної стадії, спричинені ВІЛ”.

У лютому минулого року міністерство охорони здоров’я України підготувало проект наказу, де з переліку захворювань, через які забороняється усиновлення та удочеріння, прибираються трансгендерні діагнози, а також низка діагнозів, пов’язаних з наявністю ВІЛ та інвалідністю.

Наказом МОЗ №479 у 2008 році було встановлено перелік захворювань, за наявності яких забороняється адопція, що включав групу діагнозів F64 “Розлад гендерної ідентичності” за Міжнародною класифікацією хвороб. Таким чином, трансгендерні люди, які отримували офіційний діагноз, необхідний для визнання їх ґендеру, втрачали можливість удочерити чи усиновити дитину.

Але минулого року  МОЗ оприлюднило для громадського обговорення проект наказу, яким змінюється вищезгаданий перелік. З нього буде прибрано групу трансгендерних діагнозів, а також низку діагнозів, пов’язаних з наявністю ВІЛ та інвалідністю.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: