У Білорусі учасницю протестів утримують у психіатричній лікарні

Дата: 04 Січня 2018
A+ A- Підписатися

Учасницю одного з “Маршів нетунеядців”, які відбулися в 2016-2017 роках, Галину Лагацьку утримують у психіатричній лікарні. Правоохоронці також вилучили її майно через штрафи.

Про це повідомляє білоруська служба Радіо Свобода.

“Галину помістили в “психушку”, після того як судові виконавці забрали з дому майно, описане на покриття штрафів. У неї на старі гроші 28 мільйонів невиплачених штрафів. Галина протестувала, нібито погрожувала, що кинеться з вікна, то її відвезли в Новинки і зараз лікують. Але як – невідомо, до неї нікого не пускають “, – повідомила громадська активістка та режисерка Ольга Миколайчик.

У Республіканському центрі психічного здоров’я в Новинках Галина Лагацька перебуває вже близько двох тижнів.

Чергова в 14-му відділенні центру підтвердила, що Галина Лагацька перебуває на лікуванні в їхньому відділенні, але відмовилася повідомити про стан її здоров’я.

За словами самої Лагацької, їй поки не поставили діагноз, тому невідомо, скільки точно часу вона проведе в лікарні.

Правозахисник Андрій Бондаренко вважає, що такі заходи використовуються владою для дискредитації громадських активістів.

“До тих людей, які тим чи іншим чином не підпадають під кримінальну відповідальність, прагнуть застосувати заходи каральної психіатрії. Тобто зробити їх божевільними, людьми, які не можуть відповідати за свої дії”, – зауважує він.

Так, у 2013-му році лікаря з Вітебська Ігоря Пастнова направили на примусове лікування після низки відеовиступів з критикою вітебської медицини. Майже півроку в психіатричних закладах провела мешканка Молодечно Олеся Садовська. Туди вона потрапила після скарг в прокуратуру на дії міліції.

“Ми вже реагували на ці факти і повідомляли про те, що відбувається в Білорусі, в Міжнародну психіатричну асоціацію, де зараз, наскільки мені відомо, відбувається слідство стосовно тих випадків, які були вказані в тому числі “Платформою”, – зазначив Андрій Бондаренко .

У 2016 році сусід Галини Лагацької Валерій Мілевич, побачивши в соцмережах її фото на недозволеному мітингу на захист підприємців, написав на жінку донос в міліцію. “Підприємець – чесна людина, а влада бандитська”, – було написано по плакаті. На думку чоловіка, плакат принижував владу. Свою заяву в міліцію він доносом не вважав. Тоді суддя Вікторія Шабуня покарала активістку штрафом у 6,3 мільйона рублів.

Раніше в Мінську за участь в акції 17 лютого Галину Лагацьку засудили на 10 діб адміністративного арешту.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter