У Білорусі можуть ввести мораторій на смертну кару

Дата: 21 Квітня 2015
A+ A- Підписатися

Білорусь має намір домагатися повернення статусу спецзапрошеного в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ). Це можливо лише за умови мораторію на смертну кару.

Як повідомляє “БЕЛТА“, про це заявив сьогодні журналістам голова Постійної комісії Палати представників Національних зборів Білорусі з міжнародних справ Микола Самосєйко після засідання комітету з політичних питань і демократії ПАРЄ.

Ми прекрасно усвідомлюємо, що на даний час діє резолюція ПАРЄ від 23 червня 2009 року, в якій зазначено, що статус спецзапрошеного Республіці Білорусь може бути повернений лише за умови введення мораторію на смертну кару. Ми маємо намір домагатися повернення статусу спецзапрошеного, але при цьому наша позиція і наші цінності залишаються незмінними“, – сказав депутат.

Він нагадав, що білоруське законодавство передбачає тимчасовий характер смертної кари. Депутат не уточнив, коли в Білорусі може бути введено мораторій, але підкреслив, що в парламенті діє відповідна робоча група. За його словами, одним з результатів роботи групи можна вважати зміну громадської думки в країні.

Нагадаємо, правозахисна організація Amnesty International розпочала акцію зі спрямування звернень до влади Білорусі з вимогою відмінити смертну кару. Звернення спрямують до президента Білорусі, генерального прокурора та посла з вимогою відмінити усі заплановані страти, накласти мораторій на застосування у країні смертної кари, забезпечити громадськості та родичам доступ до інформації щодо таких справ.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: