У бійців “Торнадо” виявлено тілесні ушкодження – омбудсман

Дата: 24 Червня 2015
A+ A- Підписатися

У деяких затриманих виявлено тілесні ушкодження, ймовірно нанесені під час затримання, але скарг на умови утримання немає.

Як зазначено на сторінці Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, дані моніторингу дотримання прав затриманих працівників роти “Торнадо” свідчать про те, що у деяких затриманих виявлено тілесні ушкодження, ймовірно нанесені під час затримання, але скарг на умови утримання немає.

22 червня Уповноваженим з прав людини було відкрито провадження щодо можливих порушень прав та свобод людини у зв’язку з суспільним резонансом через затримання працівників роти патрульної служби міліції особливого призначення “Торнадо” ГУМВС України в Луганській області, а також зверненням адвоката затриманих щодо їх побиття під час та відразу після затримання.

Омбудсман Валерія Лутковська особисто поспілкувалася із взятими під варту особами, їх також оглянув працівник Секретаріату Уповноваженого, що є фахівцем в галузі судово-медичної експертизи.

Під час огляду в окремих затриманих зафіксовано тілесні ушкодження різного ступеня, які, за їхніми словами, були нанесені під час затримання.

Зазначено, що стан здоров’я затриманих бійців “Торнадо” задовільний, скарг на умови тримання не надходило, лише один з бійців просив про медичну консультацію та призначення лікування. Адміністрації спецустанови рекомендовано забезпечити проведення зазначеного консультування найближчим часом.

Нагадаємо, військовий прокурор Анатолій Матіос повідомляв, що бійці роти “Торнадо” знущалися над затриманими та облаштували катівню у підвалі школи у Лисичанську на Луганщині. Також повідомлялося, що бійці відмовляються скласти зброю і дозволити обшуки. Згодом командира роти та ще сімох колишніх та чинних працівників міліції затримали, п’ятьох з них суд залишив під вартою. Міністр МВС Арсен Аваков заявляв, що “Торнадо” розформують. У “Торнадо” пов’язують арешт командира з тим, що бійці затримують потяги з контрабандою на Донбасі.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: