У Бердянську відкрили притулок для постраждалих від насильства жінок

Дата: 16 Квітня 2019
A+ A- Підписатися

У Бердянську відкрили оновлений центр допомоги жінкам, постраждалим від домашнього насильства.

Про це повідомляє місцевий канал TV5.

Проект реалізували спільно Національна поліція, міжнародні організації, місцевий уряд та уряд Німеччини, Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) в Україні та Мінсоцполітики. У центрі жінки можуть отримати психологічну, соціальну та правову підтримку. За словами журналістів, допомогу в притулку свого часу отримали 74 жінки та 90 дітей з Бердянська та району. 

Перебувати в центрі потерпілі можуть до трьох місяців, поки соціальні служби та правоохоронці вирішують їхні проблеми. 

“Це дев’ятий притулок, який ми відкрили протягом минулого та поточного років. Такі притулки повинні бути відкриті в усіх містах України”, – зазначила заступниця міністра соціальної політики Наталія Федорович

Нещодавно на Київщині відкрили перший комунальний притулок для жінок, що постраждали від насильства, і їхніх дітей. Проект є спільною роботою Всеукраїнської благодійної організації “Конвіктус Україна” та Васильківської районної ради.  

Не так давно в Україні почав діяти закон, який визначає кримінальну відповідальність за домашнє насильство. Відтепер скоєння злочину на ґрунті статевої належності чи в присутності дитини, як і протиправні дії стосовно людини з інвалідністю, особи, яка має психічні розлади, зокрема порушення розумового розвитку, має обтяжувальні обставини.

Читайте також інструкцію для тих, хто зіткнувся з домашнім насильством

Окремо в законі йдеться про те, що злочин щодо подружжя чи колишнього подружжя або іншої особи, з якою винний перебуває чи перебував у сімейних або близьких стосунках, має обтяжувальні обставини. Відповідні зміни до Кримінального кодексу внесли, ухваливши закон про введення кримінальної відповідальності за домашнє насильство. 

Завдяки закону на Миколаївщині вперше в Україні суд запроторив за ґрати чоловіка, який декілька років вчиняв домашнє насильство над своєю матір’ю.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: