На Київщині відкрили перший комунальний притулок для жінок, постраждалих від насильства
Уже з 18 березня на Київщині запрацює перший комунальний притулок для жінок, що постраждали від насильства, і їхніх дітей. Проект є спільною роботою Всеукраїнської благодійної організації “Конвіктус Україна” та Васильківської районної ради.
Фінансування закладу розподілено між організацією та місцевим бюджетом.
Про це в коментарі Центру прав людини “Зміна” повідомила Юлія Царевська, менеджерка проектів ВБО “Конвіктус Україна”.
За словами експертки, притулок розрахований на десятьох жінок, але в разі потреби зможе прийняти й дванадцять. Мешкатимуть жінки в кімнатах спільно. Утім, у закладі також передбачена окрема кімната для жінок, які потраплятимуть до нього у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння або вночі.
“Ми відкриті для жінок з дітьми будь-якого віку та будь-якої кількості. Крім того, ми також прийматимемо жінок з дітьми, що мають інвалідність. Перебувати в центрі жінки зможуть до трьох місяців, але цей термін передбачений законодавчо, в індивідуальних випадках ми зможемо його подовжувати. Головне – екстрено вилучити мати та дитину із ситуації домашнього насильства, надати необхідну допомогу: соціальну, психологічну, медичну”, – каже Юлія Царевська.
Вона додає, що в притулку працюватимуть два психологи, окремо для дітей та дорослих.
Незабаром, розповідає Юлія Царевська, у притулку хочуть налагодити соціальне підприємництво. Воно має забезпечити економічну незалежність жінок:
“Зі свого досвіду ми знаємо, що жінки, постраждалі від насильства, можуть та хочуть працювати. Можливість не платити за їжу та житло під час перебування в притулку дасть їм змогу відкладати гроші, наприклад на оренду квартири. Крім того, якщо ми вироблятимемо продукти харчування, це зекономить гроші на їжу, які можна буде витрачати на інші потреби закладу”.
Телефон притулку: +38(067) 341 48 95
Як відомо, лише за 11 місяців 2018 року до поліції надійшло 107,2 тисячі заяв та повідомлень про домашнє насильство. Загальнонаціональне дослідження з питань рівності між чоловіками та жінками, яке провели минулого року, показало, що понад вісім мільйонів українців мають знайомих жертв домашнього насильства. Найбільше від нього потерпають жінки (83%), проте деякі з опитаних згадали, що серед їхніх знайомих, які стали жертвами насилля, були й чоловіки (2%).
Нещодавно в країні почав діяти закон, який визначає кримінальну відповідальність за домашнє насильство. Відтепер скоєння злочину на ґрунті статевої належності чи в присутності дитини, як і протиправні дії стосовно людини з інвалідністю, людини, яка має психічні розлади, зокрема порушення розумового розвитку, має обтяжувальні обставини.
Читайте також інструкцію для тих, хто зіткнувся з домашнім насильством.
Окремо в законі йдеться про те, що злочин щодо подружжя чи колишнього подружжя або іншої особи, з якою винний перебуває чи перебував у сімейних або близьких стосунках, має обтяжувальні обставини. Відповідні зміни до Кримінального кодексу внесли, ухваливши закон про введення кримінальної відповідальності за домашнє насильство.