У барі Миколаєва відвідувачів відмовляються обслуговувати через національність

Дата: 14 Січня 2015
A+ A- Підписатися

Мешканець Миколаєва, представник азербайджанської діаспори Хайям Хагігатоглу і миколаєвець Арутюн Рушанян стали жертвами расової дискримінації з боку персоналу миколаївського бару «Сотка». Власник, народний депутат України 3-го і 4-го скликань Віктор Горбачов запровадив в своєму закладі так званий “расовий фейс-контроль”.

Про це він розповів у коментарі «Преступности.НЕТ» і надав відеозаписи, які йому вдалося зробити в момент, коли персонал відмовляв йому і його товаришам в обслуговуванні в даному закладі.

У нас “face-control”, і я не буду вас обслуговувати, вибачте. Ну, у нас, не знаю, ну не можна. Ну, певної національності. У нас навіть в меню написано, що ми не обслуговуємо. Тільки росіяни і українці“, – сказала офіціантка, відмовившись обслуговувати Хайама і його друзів у барі “Сотка”.

За словами Хайама, перший випадок дискримінації стався з ним на початку грудня 2014 року. Після того, коли так само обійшлися в цьому барі і з депутатом Жовтневої районної ради Миколаївської області Арутюном Рушаняном, Хайам прийшов в “Сотку” з друзями, родиною Амірасланових.

Ми кілька разів викликали офіціанта, і до нас ніхто не підходив. Робили вигляд, що нас взагалі не існує. Оскільки в “Сотці” два зали, а я українка в десятому коліні і зовнішність маю слов’янську, вирішила залишити своїх супутників і перейшла в інший зал. Сіла за стіл і зробила замовлення на трьох. Моє замовлення принесли, і особи “кавказької” національності до мене приєдналися. Після чого весь персонал зібрався в купу і став обговорювати, як же ми їх так нахабно ошукали. Після чого до нашого столу підійшла дівчина і сказала, що вони виконали моє замовлення, і так як зі мною неросійські, нас обслуговувати не будуть“, – розповіла мешканка Миколаєва Тетяна Амірасланова.

Після цього в зал увійшов народний депутат України Олександр Жолобецький, якому Хайам і Тетяна повідомили, що в цьому закладі розпалюється міжнаціональна ворожнеча, і попросили його втрутитися. Депутат сказав, що це неправильно, однак не спробував вплинути на проблему.

Зараз Хайам готує офіційну заяву в міліцію, прокуратуру, меру міста і губернатору. Також в ситуацію з расовою дискримінацією громадян втручатиметься Асамблея Національності України і посольства, говорить Хайам.

Практика расової дискримінації в барі “Сотка” триває з 2009 року – приміром, власник вигнав із закладу Фазиля Гаджиєва, миколаївського підприємця, що займається пасажирськими перевезеннями. Такі випадки мали місце у відношенні відвідувачів “неслов’янської” зовнішності (зокрема, араба і афроамериканця) навіть після спілкування власника бару з правоохоронними органами і запевнень в тому, що це більше не повториться.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: