В Австрії легалізували одностатеві шлюби

Дата: 02 Січня 2019
A+ A- Підписатися

Відразу після початку нового 2019 року в австрійському місті Фельден дві жінки уклали шлюб, таким чином вперше скориставшись можливістю реєстрації шлюбів для одностатевих пар, яка відкрилася з 1 січня 2019 року.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на австрійську газету Der Standard.

“Вони були чотири роки заручені і тепер одружилися. Даніела Паєр та Ніколь Копаунік стали першою одностатевою парою, що скористалася можливістю, яку надав Конституційний суд для реєстрації шлюбів. За п’ять хвилин після опівночі обоє сказали “так”. Пара тепер носитиме прізвище Копаунік”, – йдеться в повідомленні.

Раніше, у жовтні 2018 року, в Австрії офіційно вже зареєстрували перший в країні одностатевий шлюб між двома мешканками столиці. Це були жінки, які спільно з чотирма іншими одностатевими парами та за підтримки комітету “Лямбда”, який захищає права ЛГБТ, позивалися до Конституційного суду Австрії, пише “Укрінформ”.

За результатами розгляду справи Конституційний суд дозволив з 1 січня 2019 року реєстрацію шлюбів для одностатевих пар, як і зареєстроване цивільне партнерство для всіх. Позивачам – п’ятьом парам – дозволили одружитися вже у 2018 році, що перша пара й зробила в жовтні у Відні.

Нинішня ж пара з Фельдена стала першою, яка зареєструвала одностатевий шлюб у країні відповідно до наданої з 1 січня 2019 року можливості.

Австрія стала 16-ю країною Європи та 26-ю країною світу, де дозволено укладання шлюбу для одностатевих пар.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter